Bilmek istediğin her şeye ulaş

Leyla Zana yemin etmeli mi?

Ülkenin anayasası yasama organının ne yapmasını şart koşuyorsa öncelikle o yapılmalıdır. Yani Zana yemin etmeli ve yemine karşıysa zaten yasama organında oturduğundan orada yemine karşı mücadele vermelidir. Bir hukuk devletinde cumhurdiktatörünün dediği gibi mevzuat öylece bir kenara bırakılamaz. Bu arada o sarayda oturan şey de varsa diplomasını ibraz etmelidir, yoksa da ki yok saraydan inip Kasımpaşa'sına geri dönmelidir.
  • Paylaş
2

Yunus Aras, yemin metni değişmeden yemin etmesi bence saçmalık olur keşke diğer millet vekiller ide aynı karar da olsalardı.

Şaman, Saçmalık olabilir ama yasaların özellikle anayasanın kişilere göre esnetilmesi çok hatalı bir durum. Görüyorsunuz yüz verdik deliye geldi sıçtı halıya. Cumhurşeysinden bahsediyorum, yıllardır her hareketi anayasaya aykırı ve şu anda çok tehlikeli bir pozisyona geldi. Yasaları, değiştirmek için yürütme organında olmak gerekli ve bunun için yemin edilmesi gerekliliği anayasada yazıyorsa edilmelidir. Millet, din, dilden önce mevcutsa namus, şeref kısmına uysalar bile yetecek...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

32 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları