Bilmek istediğin her şeye ulaş

Linkedin'i diğer sosyal platformlardan ayıran özellikleri nelerdir? Nasıl daha etkin kullanılır?

Günümüzde sosyal ağlar internet dünyasının vazgeçilmez unsurudur. Sosyal medyanın bir diğer mecraları arasında yer alan linkedin, iş arayan ve işveren kişilerin kullandığı ve iş hayatı ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı sosyal bir ağdır.
Diğer sosyal ağlardan pek bir farkı olmayan fakat tek bir ayrımı iş amaçlı kullanılan, meslektaş gruplar ile kolay yoldan iletişime geçebilme ve rahatlıkla arkadaş edinebilme platformudur.
Dünyanın en geniş profesyonel ağlarından birini oluşturan Linkedin’ in kullanımı oldukça basittir. Arkadaş bulma işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için yapmanız gereken tek şey e-mail adresiniz üzerinden taratma işlemi gerçekleştirmeniz halinde defterinizde kayıtlı halde bulunan insanlarla kolaylıkla irtibat kurabilirsiniz.

Linkedin ne için kullanılmaktadır?

Linkedin kullanımının temel amacı iş başvurusu yapmak isteyen kişilerin kolaylıkla iş başvurularını gerçekleştirmesi, Yapılan sunum, dosya ve birçok kitapların rahatlıkla paylaşılabilmesi, Bloglarınızın kolay yoldan reklamını gerçekleştirmek, iş hayatı ile ilgili konularda bilgi alışverişi yapmak gibi pek çok alanda fayda sağlamaktadır.

Peki, linkedin neden kullanmalıyım?

Gelişen teknolojik gelişmelerin ardından artık internet ortamları üzerinden rahatlıkla iş bulabilme ve iş alımları gerçekleşirken işe alınacak kişilerin profilleri, hesapları ve sayfaları gözden geçirilerek iş alımları gerçekleşmektedir. Hal böyle olunca sosyal ağlarda ki hesapların ayrı bir önemi olmaktadır. Ülkemizde günden güne belli oranlarda kullanıcı sayısı git gide artış göstermektedir.
Üye işlemlerinizi gerçekleştirirken yapmanız gereken tek bir şey kendinizle ilgili bir Cv oluşturmanız olacaktır. Artık profesyonel bilgi, fırsat ve fikir alışverişleri insanlara güvenli bir şekilde linkedin aracılığı ile ulaşmaktadır. Üye olmanız halinde pek çok işinize yarayacak adımlara ulaşmanız mümkün olacaktır. Sektör hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak, hedeflerinize kavuşmak ve profesyonel kimliğinizi dışarıya yansıtmak amacı ile linkedin vazgeçilmez bir aracı unsurudur.
Kariyerlerin en iyi şekilde özetlendiği bu platforma sizlerde dâhil olarak işinizi yükseltmek, gelişmek ve yeni girişimlere yönelmek, bilgiyi keşfetmek amaçlı birçok kolaylıklar linkedin sayesinde kullanıcılara ulaşmaktadır. Ayrıca kişilerin birbirlerine etiketlemesine olanak tanıyarak bilgi alışverişlerinin yaşanmasında pay sahibi olmaktadır. Kısaca linkedin sosyal medyanın öne çıkan ağlarından biri olarak yeni girişimlerin keşfetmesinde öncü olmaktadır.
  • Paylaş
Linkedin bir sosyal platform değildir. Kurumsal sosyal bir platformdur. Herkesin edebiyle takıldığı. Cv oluşturduğu.. İş hayatı üzerine paylaşımlar yaptığı iş-eleman aranan son derece güzel bir platform. Başka amaç için istesen de kullanamazsın. Beyaz yakalılarla paylaşım da var tabii reklamcı gözüyle bu.
  • Paylaş
1

Emir Ercan Ayar, Hayır bir sosyal platformdur. İş ağının arkaplanında şekillenen bir sosyal platformdur. Pulse ile içeriklerinizi iş ağınızdaki kitleye ulaştırabilirsiniz ve bu sayede linkedin kitlenize karşı kendinizi kaba tabirle "pazarlayabilirsiniz".

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

73 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları