Bilmek istediğin her şeye ulaş

Lise 2. sınıftayım ve Makine Bölümü'ne gidiyorum. Sizce hangi dalı seçmeliyim?

Seçeneklerde Endüstriyel Kalıpçılık ,Bilgisayar Destekli Makine Ressamlığı ,Bilgisayarlı Makine İmalatçılığı Düzenle
Makine mühendisliği, inşaat mühendisliği gibi mekanik ağırlıklı her şeyi seçebilirsiniz.
  • Paylaş
2

Samet Demirci, Sonuç olarak sizce teknik resim mi ? cnc mi ya da kalıp mı ?

Şaman, Tamam, devamını okumamışım. Ressamlıktan bir gün isterseniz kendi işinizi açmanız çok zor olur. Ama temiz iştir, iş bulursanız bir ofiste oturur az da olsa geçinilebilecek bir paraya çalışırsınız. Kalıpçı olarak da muhtemelen bir fabrikada çalışacaksınız, atölyeniz oldukça temiz olacak ama çok da hafif olmayan bir işiniz olacak. Geçim seviyesi ressamlıktan fazla olabilir. Bilgisayarlı makine imalatçılığının ne olduğunu tam kavrayamadım, bir çeşit robot imalatçılığı olsa gerek. Sanırım en paralı iş o olacaktır.

Selam Arkadaşım,

Bana kalırsa öncelikle teknik resim konusunda temel olarak bilgi seviyeni belli bir noktaya getirmen gerekiyor Eğer kalıp işiyle uğraşmak istiyorsan. Daha sonra kalıpçılık vs. istediğin konuda uzmanlaşabilirsin ancak Kalıpçılık dediğin zaman iş çok boyutlu Saç Metal Kalıpçılığından tut Plastik Enjeksiyon kalıplama , hacim kalıpçılığı vs. gibi bunlar teknik olarak aynı orjinli olmasına karşın öğrenildikçe uzmanlaşılıp dallaşılabilecek bir konu yani sonuç olarak kalıp seç fakat teknik resim senin araç gereçin olacak bunu da unutma
  • Paylaş
Bence cnc bölümünü seçmelisin. Makinecilikte en revaçtaki bölümdür. Meslek dallarındaki önem derecesine şöyle bakılır. Bir kalifiye elemanın ne kadar sürede yetiştirilebildiğidir. Yetiştirilme süresi en uzun eleman en önemli elemandır. En iyi maaşı ve maaş zammını onlar görürler.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

905 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları