Bilmek istediğin her şeye ulaş

Lise 3. sınıfta alan değişikliği yapmanın sonuçları nelerdir?

Lise 3. sınıfta okuyorum ve alan değişikliği yapmayı planlıyorum. Bu konuda ise tereddütlerim var. Bu değişiklik mantıkılı bir davranış mıdır?Düzenle
Sözele yatkın olduğu halde toplum baskısı sebebiyle fen lisesi tercih eden bi arkadaşım 3yıl sayısal okuyup son yıl eşit ağırlığa geçti, öss de çok başarılı oldu. Şuan Ankara hukuk öğrencisi.
  • Paylaş
Eğer idealinde bir meslek oluştu ise ve sen oraya gidebilmek için bu değişikliği yapıyor isen her şey mübahtır. Yani anlatmak istediğim mesleğin hayatın boyunca seninle olacak onu iyi düşünerek seç. Alan konusunda ise sayısaldan tm'ye geçenler ygs-lysde ciddi başarılar gösteriyorlar. Çünkü tm öğrencilerinin bir çoğu ygs'de fen yapamıyor ve sayısaldan tm'ye geçmiş bir öğrenci bu sefer hem fen hem sosyal yapabilen bir kişi olarak karşımıza çıkıyor. Lys'de ise matematikte daha iyi oluyorlar fakat edebiyata iyi çalışmalısın. Bir de alt sınıflardan tamamlayacağın derslerin olacak dediğim gibi eğer bu işi bir meslek ideali uğruna yapıyorsan bence o yükü taşımalı ve olman gerektiğini düşündüğün yere gitmelisin.
  • Paylaş
  Yeni geçtiğin alandaki eksiklikleri tamamlamak için biraz daha çalışman gerekebilir.Aslında onun sonuçları şimdiden belli olmaz..İlk önce hedeflediğin meslekte karar kılmalısın.En önemlisi budur..Zorluklarına göre değişiklik yapmak istiyosan yanlış olur sonuçta bütün alanların kendine göre zorlukları olacaktır..Genelde sayısaldan tm ye geçilir bu yüzden..Dediğim gibi meslekleri iyi araştır yapabileceğin meslek diğer alanda ise hiç durma değiştir..Birçok arkadaşım vardır son senesinde alan değiştirip hukuk filan okuyan şu anda..
  • Paylaş
Sorumluluk derslerinin fazlalığı
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2225 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları