Bilmek istediğin her şeye ulaş

Lise alan seçimim için düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Merhaba ben lise için alan seçecem ama kararsız kaldim. Bu iki bölüme de ilgim var. Yenilenebilir enerji teknolojisi ve Kimya teknolojisi arasında kaldım. Siz neyi önerirsiniz. Lisede seçtiğim alanı okuyup, üniversitede hem o seçtiğim alanı hemde psikoloji Bölümü okumayı düşünüyorum. Lütfen ayrıntılı bir şekilde cevap verin.Düzenle
Kimya teknolojisi okumalısınız bence, iş alanı daha çok; şimdiye kadar tanıdığım hiçbir kimya mühendisi işsiz kalmadı açıkçası. Boya üretim fabrikaları, tekstil fabrikaları, gıda ve sağlık sektörlerinde kimyadan iş bulabilirsiniz. Tabii asıl önemli olan ilginiz var mı yok mu ? Kimya ilgi duymayan birinin katlanabileceği bir alan değil bence.
  • Paylaş
2

Barış Ekinci, Ama yenilenebilir enerji teknolojisininde onü açık gibi geliyor bana.

Pınar Şengezer, Çok fazla hakim olduğum bir konu değil,en iyisini siz bilirsiniz. Ama bana göre yenilenebilir enerjinin önü ancak bu konuya gerçekten yatırım yapılırsa açık denilebilir. Kimya endüstrisi her zaman önü açık bir alandır.

Kendi kabiliyetine göre bi alan seç. Sonuçta hangi alanda hangi derslerin olduğunu biliyosun. Yapamiycagin derslerin olduğu alanı seçme. Turkiye de bi algi var herkes sayisal okumak zorundaymis gibi. Fizikle aran iyi degilse secme sayisali. Zaten secsende yapamazsin. Universite sinavida husran olur senin icin.
  • Paylaş
Hangi bolumu secicegine sen karar ver hangisi icinden geliyorsa onu sec ancak her iki bolumu bi arada gormen zor olucaktir üniversitenin rahatligini istiyorsan iki bolumu bi arada okuma ancak gelecegim icin diyorsan yap. Psikoloji bolumunude acik oğretimden bitir.
  • Paylaş
Üniversitede seçeceğin bölüme göre şimdiden kararını vermelisin. Kısacası şimdiden geleceğe yönelik planlarını yapıp, bugünden yarına uygun altyapıyı oluşturmalısın.
  • Paylaş
. . Kimya önü açık bir bölüm evet ama okuması da bir okadar zor. Ancak seversin okuyabilirsiniz. Onun için önce bu alanı sevip sevmediğini kendine sor sonra karar ver.
  • Paylaş
Kesinlikle Yenilebilir Enerji Teknolojisi okumalısın. Geleceğin için iyi bir tercih olacaktır. Psikoloji ile pek bir bağlantı kuramadım ancak lise bitimine göre tercihleriniz daha da iyi şekillenir. Başarılar dilerim :)
  • Paylaş
Yenilenebilir enerji teknoloji bölümünü seçmen daha mantıklı geleceğe yatırım yapmış olursun bu arada psikoloji de okursun.
  • Paylaş