Bilmek istediğin her şeye ulaş

Lise sınavlarının kaldırılıp yerine öğrencilerin karne notları ile liselere dağıtımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kesinlikle öğretmenlerin ve müdürlerin adil olabileceğini düşünmüyorum. Belki aralarından çok nadir bir iki kişi çıkar. Yine parası olanın çocuğu şişirilmiş karne notları ile istediği okullarda okuyacak. Bunları yazarken bir öğretmen olarak utanıyorum ama malesef durum böyle...
  • Paylaş
Lise sınavları, ilköğretimi bitiren öğrencilerin orta öğretimde tahsil göreceği okulları belirleyen sınavlardı. Bu sınavlar, kısa bir süreye tabi tutulmakta ve öğrencilerin tüm bilgileri birkaç saat içinde ya da bir kaç oturum içinde ölçülmeye çalışılmaktaydı. Sınav esnasında varolabilecek hastalıklar, şanssızlıklar, heyecan gibi etkenler, öğrencileri sınavdan koparabilmekte ve bilgilerini ortaya koyamama gibi sonuçlara neden olmaktaydı. Bu sınavın kaldırılması ve öğrencilerin birkaç senelik derslerindeki başarılarını ve çalışmalarını ön plana çıkarmasını sağlayabilir. Sınavsız sistem, hem daha modern hem de Avrupai bir sistem olacak ve bilgi ölçmek konusunda her iki tarafa da daha büyük bir fırsat ve şans tanıyacaktır. Burada en önemli görevi değerli eğitimcilerimize düşmektedir. Onların adil tavırları sayesinde her öğrenci hakettiği yerde olacaktır.
  • Paylaş
Zaten eskiden de öyleydi fi tarihinden bahsetmiyorum şurdan on sene evvel
  • Paylaş
Allah öğretmenlere sabır versin. Düşünemiyom o veli izdihamını okula oğlum 5 puan fazla alsa mühendislik gelcek hocam söylede hocam böylede hocam hocam sözlü verin aıııgghh... !
  • Paylaş
Saçma... kimi hocalar çok zor sorular sorarken yazılılarda kimileri çok kolay soruyor.. eşit dağılım yok o yüzden dereceye göre dağılmış olmayacak öğrenciler..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

637 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları