Bilmek istediğin her şeye ulaş

Lise son öğrencisiyim, zamanı bulamıyorum. Sanki yaşamak kavramı ruhumdan uzaklaşmış ve küçüklükten beri bir şeyleri değiştireceğime inanıyorum ama bir türlü karanlıktan sıyrılıp hedeflerime ilerleyemiyorum. Siz büyüklerime soruyorum, ne yapmalıyım?

Bana çocuk olmayı, yaşamayı ,hayatı, sevmeyi öğretmediler.Açık kumralım dediğim kişiyi bu yüzden kaybettim. Şarkılarla hayata tutunmaya çalıştım ama olmadı. Bedenimi kağıt gemi yapıp uçsuz bucaksız suya salıverdiler,üzerimde yazılanları merak dahi etmediler.Gözyaşlarımı kimse silmedi! Ailem anlayamadı halimi tükendiğimi anlamadı.Düzenle
KENDINI TANI, DUNYAYI TANIRSIN sozu , bunu aciklamaya calisacaktir.Kimsenin seni anlamasini bekleme.Anlarlarsa avantajindir, anlamiyorlarsa da suclu degillerdir. Kendini tanimaya basla.. Hedeflerini buna gore ayarlarsin..Kendini tani ki, sececegin sosyal yasami kendine gore secebilirsin..Kendini tani ki hobilerini, yapmak istediklerini secebilesin..Kendini tani ki hangi meslegin seni mutlu edecegini ogrenip bu meslek icin kendini verirsin... Yani kisacasi dost....Kendini tani! Ve ne olurs olsun eyleme gec! Harekete gec.. Dogru ya da yanlis... Karar ver ve harekete gec.... Unutmaki Halil Cibran in da.dedigi gibi, Yurumekle varilmaz ancak varanlar yuruyenlerdir!! ..Baska birsorun olursa ozelden de yazabilirsin.
  • Paylaş
1

Ebubekir Önder, Eyvallah güzel abim :))

Erdal demirkıran oku kardeşim.
  • Paylaş
1

Ebubekir Önder, Hangi kitabını okuyayım abi

Çevrendeki şeylerin değişmesini istiyorsan eğer, önce kendini değiştirmekle başla işe. Sen değişmeden çevrende hiç bir şey değişmez bunu asla unutma.
  • Paylaş
1

Ebubekir Önder, Güzel abim aslında değiştirmeye çalışıyorum diyebilirim ama cahilliğim bırakmıyor peşimi tam oluyor dediğim anda çıkıveriyor karşıma.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

82 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları