Bilmek istediğin her şeye ulaş

HTML ve CSS bilgilerim yeterli düzeyde değil. Hem HTML ve CSS'e hem de ihtiyacım olacak diğer web geliştirme teknolojilerine tam hakimiyet nasıl sağlarım?

Lisede web tasarım okudum ve derslerde sadece temel şeyler öğretildi. HTML hariç hiç bir dili CSS'i bile tam olarak bilmiyorum. Hangi yolu izleyerek bu dilleri tam anlamıyla öğrenebilirim? Örnek projeler için bağlantı verirseniz sevinirim.Düzenle
Client Side Development eğitimi konusunda sıralaman HTML, CSS, JS ve jQuery şeklinde olmalıdır. Bu konuda önerebileceğim en önemli kaynak w3schools.

HTML
w3schools.com/html/default.asp

CSS
w3schools.com/css/default.asp

JS
w3schools.com/js/default.asp

jQuery
api.jquery.com
w3schools.com/jquery/default.asp

Bu temel bilgileri aldıktan sonra, sana çok büyük iş düşüyor. Ne kadar çok makale okur ve ne kadar çok örnek çalışma incelersen bilgin o kadar iyi pekişecektir.

MAKALELER
fatihhayrioglu.com/css-dersleri
html5rocks.com/en
css-tricks.com

ÖRNEKLER
css-tricks.com/downloads
cssaddons.com

Not: Bu süreç boyunca geliştirme programlarına ihtiyacın olacak. Microsoft Expression Web ve Google Chrome yeterli olacaktır.
  • Paylaş
CSS öğrenmek için kesinlikle Fatih Hayrioğlu'nun bloğunu öneririm. Kendisinin ücretsiz bir CSS kitabı da bulunuyor. fatihhayrioglu.com/kitap/
  • Paylaş
Öncelikle css'in bir dil olmadığını belirtmekle birlikte css için fatih hayrioğlu'nun sitesini takip edebilirsin. çok faydalı.
  • Paylaş
Bu soruya yanıt olabilecek şöyle bir içerik daha var, incelemenizi öneririm:
inploid.com/t/merhaba-arkadaslar-bu-alanda-yeniyim-ve-bilgis...
  • Paylaş
Dinamik içerikli Bir web sitesi yapmaya çalışarak bunlar hakkında deneyim edinebilirsin, kişisel bir web sitesi yapabilirsin ya da bir firmanın ticari web sitesi olabilir. Yani bir proje edinmenin önemi büyüktür. Böylelikle html yanında asp, php gibi dinamik web programlama dilleri kullanabilir aynı zamanda veritabanı, sql, javascript ve css kullanımını ve diğerler yazılım dillerini öğrenme şansına erişebilirsin.
  • Paylaş
Litaratürü takip edecek ingilizcen varsa problem değil. Öğrenme aşamasında yabancı kaynaklar daha iyidir. Biz türkler olarak yazılımı ve özellikle yazılım tekniklerini çok geriden takip ediyoruz. Bu sebepten dolayı ingilizce içeriklerde yoğunlaş derim ben.
  • Paylaş
codeacademy.com diye bir site var. Burada javascript, kodlayarak öğretiyor, buraya bakabilirsin.
  • Paylaş
Öncelikle istekli iseniz sabırla bir Görsel Web Tasarımı eğitim seti satın alın ve tabiki bir de defter... Hem uygulayın hemde önemli yerleri defterinize not edin. Sürekli kafanızdan bir proje çizerek ve uygulayarak öğrenin. Emin olun faydasını bu şekilde fazlası ile göreceksiniz. Eğer isterseniz çok iyi eğitim setleri mevcut...

Kolay gelsin.
  • Paylaş
Eğer ki gecenin gündüzünün karışmasından şikayet etmeyeceksen, sürekli kafa yormayı alışkanlık haline getirebileceksen, üretmekten keyif alacaksan ve aklıma şu an gelmemiş olabilecek diğer sebepler için de " -eceksen, -acaksan " asp.net/ ideal bir kaynaktır bene. Bunların hiçbirini yapmam diyorsan kömürde kumru satışı işi çok gözümde parıldıyor tavsiye ederim :)
  • Paylaş
Zaten gerekli cevaplar verilmiş. Bir de sana öğrenmeyi hızlandıracak bir yöntem söyleyeyim. Google Chrome'da F12'ye basarak anlık olarak sitende CSS değişiklikleri yapabilirsin.
  • Paylaş