Bilmek istediğin her şeye ulaş

Lumia 620 vs Desire X Hangi akıllı telefonu tercih etmeliyim, neden?

Sizce hangisini tercih etmeliyim? Şarj, radyo, hafıza, hız, internet ve faydalı programlar önemli; oyun önemli değil.Düzenle
1 yıl Windows Phone kullandıktan sonra iPhone'a geçmiş olan birisi olarak şunu söylemek istiyorum:

Eğer amacınız telefonda zaman geçirmek, bol uygulama sahibi olup oyun oynamak ise Windows Phone için biraz daha vakit geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Şu an marketinde yeterli uygulama yok.

Ama yok ben genelde maillerime bakarım, nadir oyun oynar, sadece çok yaygın olan uygulamaları kullanır (Facebook, Twitter vs) ve müzik dinlerim derseniz Windows Phone doğru bir alternatif olur.

Şarj konusunda kesin bir şey söylemek zor ama oyunun önemli olmadığını söylemişsiniz, bu durumda sadece müzik dinleyerek, Whatsapp kullanarak 1 gün rahat giderdi benim eski Omnia 7 telefonum ama tabi bunu Lumia 620'ye göre söylemek yanlış olur.

Windows Phone'ların özellikle sosyal ağlara ve Skydrive gibi uygulamalara entegre olması çok hoş bir durum.

Bir resim çektiğinizde direkt paylaşabiliyorsunuz.

Ben biraz Windows Phone'lar üzerine konuşmuş oldum, umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • Paylaş
2

Görkem Göğebakan, Teşekkürler, amacım müzik dinlemek ve konuşmaktan ziyade akıllı telefonu akıllı telefon yapan faydalı uygulamalara erişmek. Organizer olur, sözlük olur, günlük ve akademik hayatta bir öğrencinin faydalanabileceği programlara erişmek amacım, hiç kullanmadığım için somut örnek vermiyorum. Bunun için iOS vs Android karşılaşması yapabilir misiniz?

Aleks Mutlu, Organizer sözlük vs bunlar artık her telefonda olan uygulamalar.

Windows Phone da mesela en çok beğendiğim olay Facebook hesabınızdan ve Mail hesabınızdan katılacağınız aktiviteleri vs otomatik çekiyor ve takvimde gösteriyor, doğum günlerini filan hatırlatıyordu her gün.

Ama dediğim gibi bunları artık her telefon birbirine yakın bir biçimde yapıyor.

Android kullanmadım açıkçası ama iphone kullandıktan sonra bir android gördüğümde, performanssız çalıştığını, daha doğrusu akıcı olmadığını, ve kasılmalar olduğunu görüyorum (Tabi bunlar üretici firmanın uygun gördüğü donanımın yetmemesinden kaynaklanıyor olabilir, bunu tüm Android telefonlara genellemek doğru olmaz, fakat Iphone da böyle bir durum yok üreteni belli olduğu için).

Bir arkadaşım iOS için bir uygulamadan bahsetmişti. Yurt dışındaki üniversitelerin derslerini videoya alıp ücretsiz bir biçimde yayınlıyorlardı bu uygulama üzerinden. Konuşmamız üzerinden 3 4 ay geçti, ne oldu açıkçası bilmiyorum. Ama eğer kullanılıyorsa akademik hayat için bir artı diye düşünüyorum :)

Android şu an uygulama sayısı bakımından çok daha önde. Bence bu yeterli bir sebep.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

993 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt