Bilmek istediğin her şeye ulaş

Açıklamadaki cümleye göre Hz. Peygamber efendimizin kendi kurallarını yazdırmadığına nasıl emin olabiliriz? Kendisinin tebliğ ettirdiği kitaba bakarak mı?

Kur'an Hz. Peygamber efendimizin ağzından tebliğ edilmiştir ve Kur'an'da Hz. Peygamber efendimizin sadece Kur'anı tebliğ ettiği ve kendisinden hiçbir şey katmadığı da Hz. Peygamber efendimiz tarafından tebliğ edilip yazılmıştır.Düzenle
Ayet "işaret" veya "delil" demektir. Dileyenin doğru yolu bulacağını söylüyor kuran. Eğer inanıyorsan, kuran'ı anlamayı yaratanından dile. Muhtemelen hayatında gerçekleşecek bir durum sana Kuran'ın aslında ne olduğunu gösterecek.

Ama sen anında bir delil görmek için çabalıyor ve bişey anlamayı dilemiyorsan "herhalde bunu peygamber kendiliğinden yazmıştı baksana hiçbişey olduğu yok" diyeceksin ve farkına varamayacaksın.

Şayet Peygamberin ilettiğine sadece çevresindekiler değil kendi de şahit oluyordu benim Kuran'dan sezdiğim kadarıyla. Eğer direk delil görseydi kuran herhalde bütünüyle bir anda iner peygamber herşeyi anlamış olur herkes bir anda islama geçerdi. Benim kanaatim bu şekilde.

Ayrıca iki video paylaşacağım ayetlerdeki bir takım özelliklere dair;

Ayet El Kürsideki Bilinmeyen Düzen


Kur'an-ı Kerim'de Palindrom Mucizesi
  • Paylaş
Kuran olduğu gibi yazılmış bir kitaptır , peygamber efendimizin yaptıkları kısmına gelince bunlarda sünnet olarak nitelendirilmiştir .
  • Paylaş