Bilmek istediğin her şeye ulaş

MAC bilgisayarlarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Mac OS X’te tam bir ekran görüntüsü almak isteyenler için en basit kısa yol Command+Shift+3 şeklindedir. Bu kısa yol ile aldığınız görüntü masaüstünüze PNG formatında kaydedilecektir. Kullanmak istediğinizde orada bulabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise Command+Shift+3+Control yöntemidir. Bu yöntemde ise görüntüyü kendiniz kaydedersiniz. Bu kısa yol kullanıldığında görüntü kopyalanır ama sizin yapıştırmanız gereklidir.

Belli bir bölgenin ekran görüntüsünü almak için kullanmanız gereken kısa yol Command+Shift+4 olarak ayarlanmıştır. Bu kısa yolu kullandığınızda karşınıza hareket ettirebileceğiniz ve görüntünün kesileceğini belirten bir kare çıkar. Kareyi görüntüyü almak istediğiniz yere sürükleyin. Yine bu kısa yola az önceki yöntemde anlattığımız gibi Control eklerseniz görüntüyü siz kaydedebilirsiniz.

Command+Shift+4+Spacebar kısa yoluyla bir uygulama penceresinden ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu kısa yolu kullandığınızda bir kamera ikonu karşınıza çıkacak. O ikonu hareket ettirerek görüntü almak istediğiniz uygulama penceresinde gelin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

269 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları