Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mac OS işletim sistemli bilgisayarlarda Visual Studio ile Windows Mobile geliştirebilir miyim?

Ben baya bir araştırma yapmıştım bu konuda yakın geçmişte. Visual Studio'yu Mac ortamında çalıştıramazsın malesef ancak buna benzer olarak kod geliştirmeni sağlayan IDE ve araçlar mevcut.

Mono bu konuda en iyilerden: mono-project.com/main_page

Kendi IDE'sini Mac makineye kurarak Visual Studio ile oluşturulmuş projeleri açabilir C# ile kod yazabilir, kendi aygıt simulatörü sayesinde mobil uygulama geliştirebilir ve test edebilirsin. Buna ek olarak en güçlü olduğu yanlardan birisi de. XCode ile Objective C kullanmak yerine C# ile Visual Studio projesi halinde iPhone ve iPad uygulması geliştirmene olanak tanıması ve birçok örnek projenin de github'da açık kaynak kodlu olarak dağıtılmasıdır. Bir de Visual Studio Add-On'ı var Windows'da iPhone ve iPad uygulamaları geliştirmek için ancak son adımda telefona yüklemek için yine bir Mac gerekiyor.

iPhone veya iPad uygulaması geliştirmek isteyen ama objective C öğrenmek istemeyen C# yazılımcılara önerebilirim. Herşeye rağmen daha esnek kod yazabilmek için XCode (4 ve sonrası çok iyi) ve Objective C öğrenmek faydalıdır onu da not düşeyim.
  • Paylaş
Mac kullancıları en temiz ve en kolay yoldan mac üzerinde vmware tarzı sanal sürücüler yaratıp içlerinde microsoft işletim sistemlerinden bir tanesini kuruyor :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1442 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt