Bilmek istediğin her şeye ulaş

Maçkolik tarzı bir site nasıl kurulabilir? Maliyeti ne olur?

Öncelikle oturup maçkolik ve tarzı siteleri analiz edin. Artıları ve eksileri ile. Sonra bu işin en etkin olarak neresinde durabileceğinizi, eksik yanlarınız varsa - ki olacaktırda - bunları ne gibi yöntemlerle ve/veya nasıl kişilerle giderebileceğinizi belirleyin. Ve unutmayın ki bol veri akışının bulunduğu internet sitelerinde hem düzgün programcılık hem de bol bol maliyet gerekecektir. Benzer bir portal hazırlamanız için öncelikle maç verileri, haberler, takım verileri vb. verileri satın almanız gerekecektir. Benim bildiğim kadarıyla broadage.com bu dataları alabileceğiniz yerlerden en iyi olanlarından biridir. XML servislerinden bol bol alın. ne kadar çok veri sunarsanız kullanıcılar sizi o kadar çok tercih eder.ve son olarak bence maliyetinden önce soru sıralaması şu şekilde olmalı

  • Bu tarz bir içeriği ben ne kadar yönetebilirim?
  • Kaynakları en sağlıklı nereden sağlayabilirim?
  • Yazılımı hazırlayacak programcıyı/firmayı nasıl seçebilirim?
  • Eğer maddi bir beklentiniz varsa - ki vardır mutlaka - ortalama getirisi ne olabilir?
  • Bu işin maliyeti toplamda ne olur?Kaba taslak soruların ve sıralamasının bu yönde olması daha doğru gibi geliyor. Bunu bir girişim gibi düşünüp korkmadan her soruyu önce kendinize sorun. Mümkün olduğunca kesin rakamlara ulaşmaya çalışın. Ve yine en önemlisi bu işin altından kalkabilirmisiniz ona karar verin. "Başarısız olmamak için kendinize güvendiğiniz işi yapın, ve eğer güveniyorsanız korkmayın, hemen yapın ;)
  • Paylaş

Siz kriterlerinizi nasıl birşey istediğinizi belirleyin bizde sizi maliyetini ve yolunuzu çizelim yardımcı olalım.

  • Paylaş

Projeniz hakkında -varsa- zihninizde oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırmak için Fildişi Ajans gibi "proje geliştirme danışmanlığı" hizmeti veren bir şirketten yardım alabilir, daha sonra otaya çıkacak tabloya göre fiyat teklifi alabilirsiniz.


Yani bir önceki arkadaşın dediği gibi, "siz kriterlerinizi, nasıl bir şey istediğinizi belirle"MEyin... Beraber düşünelim ve ya sizi bu projeden vazgeçirelim -cebinize yazık olmasın- ya da sizi teşvik edelim -fikriniz heba olmasın!-


360kutahya.gov.tr ve gezdikcegordukce.com gibi projeleri hayata geçirdik. fildisiajans.com sitemizden Referanslar sayfasına ulaşabilir ve özellikle Hakkımızda ve İlkelerimiz bölümünü okuduktan sonra hakkımızda bir fikir edinebilirsiniz.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1265 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt