Bilmek istediğin her şeye ulaş

Madem ilk insanlar Hz.Adem ve Hz.Havva bu mağarada yaşayan insanlar tarihi çağlar da yaşayan insan savsatalarını nasıl ortaya çıktı açıklayabilir misiniz?

Mağaralarda yaşı ispatlanabilen duvar resimleri, o insanların kullandıkları aletler ve o insanların kalıntıları mevcut. Bırakın yaşı artık kalıntı sahibinin cinsiyeti hatta vücut yapısı bile kalıntılardan oldukça başarılı modellenebiliyor. Sorunuzda dinle bilimi karşılaştırmışsınız. Bilim dine karışmaz çünkü zaten bilim yapmakla meşguldür ama din başından bu yana bilime karşı ilmin taraftarıdır. İlime göre big bang'e kadar her şey zaten ilmi metinlerde yazar yine de neden entropisi düşük düzenli bir sistemden evrenimizin yüksek entropili düzensiz bir sisteme geçtiğini açıklamaz. Hatta kurallar koyan tanrının neden zaten big bang öncesi olan düzenden bir anda düzensizliğe geçtiğini açıklamaz ve olduğu gibi kabul eder. Aslında bu iki konunun birbiriyle hiçbir alakası yoktur. İspatlı safsatalara karşı sorgulanmadan inanılan gerçekler karşılaştırılamaz. Siz de yapmayın; bilimin gerçekliğini bilenlerle ilme inananlar arasında herhangi bir tartışma bağlamı bile yoktur.
  • Paylaş
Mağara insanları safsata değil. Zaten inananların kutsal dediği kitaplar da o konuyu açıklayamıyorlar. Mağara insanlarının yaşı belirlenebilir kemik ve fosilleri var, bunun inançla alakası yok, bilimsel bulgular var. Bu da kutsal kitaplardaki Adem, Havva, Elma, Yılan hikayesinin safsata olduğunu kanıtlıyor. Zaten anlamadığım; madem evrim yok neden i melih Ankara'ya dinozorlar dikiyor. Dinozorların yaşamış olduğu da aynı yöntemlerle bulunmuş olan kemik ve fosillerle ispatlanıyor...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

115 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları