Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mahkemede hiç duruşmaya çıktınız mı?

Çıktım,eeeeeeeeeeee
  • Paylaş
1

Aykut Kardaş, Deneyiminizi ve ortam hakkındaki bilgilerinizi merak etmiştim.

Mahkemede hiç duruşmaya çıktınız mı diye sorunca sanki genellikle mahkemede başka şeylere çıkılırmış gibi oluyor. O yüzden hiç başa gelmeli.
  • Paylaş
5

Aykut Kardaş, Bu kadar detaycı baktığınıza göre, mahkemede başka bir şeye de çıkılıyor izlenimi veriyorsunuz.

Redeye, Tabi çıkılır aslında. Hakim kürsüye çıkar misal. Sanık müdafii iddialarla başa çıkmaya gayret eder. Bazen sistemin işleyişi adamı çileden çıkarabilir. Suçlunun üste çıkmaya çalıştığı durumlara da rastlanabilir. Bazılarının yalanı açığa çıkar mahkemede. Bazı durumlarda sorunun içinden çıkamazsınız. Bazen de gerçekler açığa çıkar. Bazıları alnı açık çıkar mahkemeden kimisinin de adı çıkar :)

Redeye, Ha bir de Türkçe'nin düzgün kullanımı sadece imla kurallarını düzeltmekle olmaz. Cümle kurulumu da önem taşır ki buna bir ayrıntı demek bence ayıp olur...

Aykut Kardaş, Cümle kurulumları karakteristik bir mesaj verir ve biraz kişisellik taşır. Bir Küçük iskender ile Can Yücel aynı konuşmaz. Kimsenin imla kurallarından sonra bir kişinin kurduğu cümle yapısı ile meşgul olmak gibi bir durumu olamaz bence ama yine de birileri bunla oyalanmaktan memnuniyet duyuyorsa, bende mutluluk duyarım.

Redeye, Hadi bakalım yarışma başlasın :)

Çıktım. Yargıçlar da insan, bazıları duygusal, diğerleri gerçekleri görmeye çalışıyor...
  • Paylaş
Şahit olarak bir defa çıktım.Sordukları sorulara cevap vermiştim.Normal devlet dairesi gibiydi.Resmi ve soğuk.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

948 Görüntülenme3 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları