Bilmek istediğin her şeye ulaş

E-posta yazarken bu kadar ciddiyet sizce de gereksiz değil mi?

Söz uçar, yazı kalır.
Tanımadığınız bir firma yada kişi ile bağlantıda, iş yerini ilgilendiren mevzularda ciddiye kaçan E-posta yollamak gereksiz değil bence. Belge niteliği taşıyor ister istemez. Zaten tanıdık şahıslara atılanlar, farkında ol olma samimiyet içermekte.
  • Paylaş
E-posta yazarken saygı ve genel ticari ahlak kurallarına uymak güzel bir şey tabi. O gereksiz mi bilmem de gelip şimdi bu soruya bir sayfa cevap yazanlar olucaktır o gereksiz oluyor işte. Yanlış anlamayın sizin sorunuzla alakalı değil nereye baksam aynı :)
  • Paylaş
Ben satış pazarlam sektöründeyim ... Zaten okulda da bize öğretilen mail atmanın, mektup yazmanın belirli bir nezaket kuralı içinde yer alması gerektiğidir ...

Bir de şöyle bir durum var ... İş gereği şirketteki arkadaşlarla mailleşirken "xxx bey, filanca evrakı ivedilikle işleme almanızı arz ederim. İyi çalışmalar" yazıp koridorda karşılaştık mı "evrak nerede lan totoş, seni mi bekleyecem amk" modundayız ... İşin doğası bu ... .
  • Paylaş
Hayir buna katilmiyorum. E-posta yi yazarken yazdigimiz yeri bir bilgisayarin klavyesi olsa bile
  • Paylaş
Kime ve ne amaçla yazdığınıza bağlı ciddiyetinizi ayarlıyorsunuz sanırım. Arkadaşınıza yazarken "naber len keleş" demenizin aranızda o samimiyet varsa tabii ki bir mahsuru yokken, yüksek bir merciye ya da bir iş partnerinize yazarken tabii ki iletişimin seviyesi gereği konuşurken de uymak zorunda olduğunuz saygı kurallarına uyarak
"Sayın ... Bey,
Önceden mutabık kaldığımız üzere ... . İşleri tamamladım. Ekteki işlere bir göz atıp bana geri dönmenizi rica ederim... " gibi yazmanız gerekir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

223 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları