Bilmek istediğin her şeye ulaş

Makale ve haberleri takip edebileceğim tek bir iOS (iPhone ve iPad) uygulamasında toplanmış uygulamalar mevcut mu? Hangi uygulamalar?

Bu konuda daha önce yaptığım araştırmalarda faydalı bulduğum en iyi 3 tanesini şöyle sıralayabilirim:
  1. Zite
  2. Flipboard
  3. Google Currents

Zite: Zaman içerisinde okuduğun ve beğendiğin makale, haber, vb. içeriğe bağlı olarak öğrenen ve daha tutarlı önerilerde bulunan bir sistemi var. Sosyal hesaplarını ve beslemeleri bağlayabiliyorsun ama beslemeleri bağlamaya gerek kalmadan zaten takip ettiğin belli başlı site ve bloglardan yeterince içerik sunuyor ve kendileri bir ön kategorileştirme işleminden geçirmişler içerik üreten siteleri. Sanırım CNN yakın geçmişte 20 miyon USD civarı bir rakama satın almıştı. Şöyle bir arayüzü var:


İOS

Flipboard: Özellikle isminden de anlaşılacağı üzere dergi sayfası çevirir gibi flip işlemi ile kişisel bir dergi izlenimi veren ve neredeyse takip ettiğin her siteyi ve içeriği bağlayabileceğin güzel bir uygulama daha. Yüklü miktarlarda yatırım aldığını da söylemeliyim. İçerik üzerinde oldukça faydalı. Arayüzü şöyle:

İOS


Google Currents: Arayüzü güzel olsa da tam olarak kullanamadığım daha çok RSS üzerine yoğunlaşmış Google Reader uzantısı bir uygulama. Arayüzü şöyle:


İOS


Ben Flipboard kullanarak başlamama rağmen şu an Zite ile devam ediyorum ve memnunum.

  • Paylaş
1

Emre Zengin, Zite yi deneyelim

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

712 Görüntülenme5 Takipçi1 Yanıt