Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bildiğiniz gibi yakında KPSS sonuçlarına gore atamalar gerçekleşecek. Doğuda görev yapmakta olan arkadaşların düşünceleri, tavsiyeleri nelerdir?

Korkutma veya heves kırma amacıyla değil doğuda çalışan arkadaşlarımdan duyduklarıma dayanarak cevap vereceğim -çoğu arkadaşım ilk yıllarında doğuya atandılar- Öğretmen olduklarından toplum kendilerine saygılı davranıyor, o konuda pek sıkıntıları olmuyormuş dediklerine göre ama son dönemlerdeki olaylar yüzünden çoğu meslekte arkadaşım bu yıl tayinlerini batıya aldılar can güvenliklerinin olmaması yüzünden. Okullara saldırılar olabiliyor, öğrencileri dağa çıkan arkadaşlarım var. Hâlâ doğuda çalışanlar güvenli bir şekilde görev yerlerine ulaşabilmek için baya uğraşıyorlar ve mümkün olduğunca zorunlu görevlerini bitirip daha batıda bir yer bulmaya uğraşıyorlar. Evet önyargıların çoğu boş topluma baktığımızda çoğu arkadaşım bu şekilde düşünüyor ama bu gittikleri yerin tehlikeli olduğu gerçeğini de değiştirmiyor maalesef.
  • Paylaş
Doğuda görev yapmıyorum ama doğuda yaşıyorum gözlemlediğim kadarıyla dışardan gelen arkadaşlarımız gerçektende gelirken ilk önce bir ön yargı ile geliyorlar , korkuyorlar ama korkulacak birşey yok inanki çünkü buralara gelip görev yapıp ondan sonrasında ataması başka yerlere çıkan ve gitmek zorunda olan arkadaşlarımızın çoğu ağlayarak gidiyorlar çok alışıp zamanla çok seviyorlar çünkü bırakmak zor oluyor o yüden içiniz rahat bir şekilde gelebilirsiniz. Ha birde çok misafirperveriz :)
  • Paylaş
Öğretmenlik güzel meslek doğu batı her yerde aynı şartlar okul binası içinde hep aynı ama dışarda tabi uyum sorunu yaşayabilirsiniz ama tercih edin ve nereye gidebiliyorsanız gidin çünkü her geçen gün alttan daha fazla mezun geliyor ve bu ülkenin adam olacağı yok ekonomik şartlar çok kotu tercihinizi yapın ve gidebileceğiniz nere varsa oraya gidin :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

80 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları