Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mark Zuckerberg ve Bill Gates'in ortak yönleri nelerdir?

  • İkisi de işlerini başlatmak için Harvard'ı bıraktı.
  • İkisi de işlerini sonuna kadar devam ettirdi, pes etmedi.
  • Orta düzeyli ailelerden gelmişlerdir. Bill Gates aile daha üst sınıftan olmasına rağmen onun da iş kurmak için işin başında yeterli parası yoktu.
  • İkisi de strateji alanında daha iyidir.
  • İkisi de Amerikalıdır.

Mark Zuckerberg
  • Paylaş
3

Serkan Kiose, Belki bilmeyenler vardır diye ekliyorum:
Her ikisi de hayatları boyunca elde ettikleri servetlerinin yarısını bağışlayacaklarını taahhüt etmişlerdir :)... twitter.com/uberfacts/status/251173589141839872

Ahmet Küçükoğlu, Bill Gates, dünyaya gelmiş en hayırsever insanlar arasındadır. Hayatı beni çok etkiliyor. Sarılıp Bill baba diyesim geliyor :)

Serkan Kiose, Sormayın.. Benim de ayrı bir hayranlığım vardır kendisine... :)

Birçoğunun bilmediği düşündüğüm bir konu olarak:

Mark Zuckerberg
twitter.com/uberfacts/status/251173589141839872

Bill Gates mal varlığının yarısını Gates Vakfı'na bağışlamıştır. Microsoft'un ilk yatırımcılarından ve dünyanın en zenginlerinden Warren Buffet da mal varlığının yaklaşık yarısını aynı vakfa bağışlamıştır. Gates Vakfı AIDS, susuzluk gibi konuları çözümlemek için milyarlar harcamakta ve büyük problemlere çözüm olmaya çalışmakta.

Vakıf son derece şeffaf olarak yıllık harcamalarını düzenli raporlar halinde online olarak da yayınlamakta. Merak edenler için: gatesfoundation.org/annualreport/pages/annual-reports.aspx


Yoksul dünya ülkelerindeki ana problemleri çözüme odaklanan vakıf bu konuda dünyanın her yerinde yarışmalar düzenliyor ve faydalı projeleri hayata geçirmeye çalışıyor. Bir tanesi tuvaletin yeniden icadı üzerine ve çok başarılı sonuçlar çıkmıştı:

gatesfoundation.org/infographics/pages/reinvent-the-toilet-info.aspx


  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

949 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt