Bilmek istediğin her şeye ulaş

Martini nasıl içilir?

Bence sek içmek en mantıklısı. Zaten şekerli bir içki olduğu için tatlı bir şeylerle kokteylini pek önermem. Asitli meyvelerden de uzak kalın yoksa mideniz bulanabilir. Ben içkide fazla şekeri sevmediğim için yeşil zeytinle içiyorum. Tabii siyah zeytin, limon kabuğu, elma ile de tercih edenler var.
  • Paylaş
Martini Dry yeşil zeytin yada limon kabuğu ile servis edilir. Ne hikmetse bu zeytin hep en son yenir artık kıyamıyomuyuz =) bilemedim ama çok şık durduğu kesin. Asitli meyvelerle tüketmemeniz önerilir midenizde yanma hissi olur ve bulantı yapabilir. Martini Rossoyu(rosso diğerlerine göre daha tatlı) genelde vişne ile servis ederler. Martini Gold(vodkayla yada buzla servis ediliyor özel martini bardağı yerine ince uzun bardaklar tercih ediliyor serviste, Martini Fiero, Martini Bianco, Martini Rosato gibi çeşitleri vardır. Hepsi genelde meyve veya meyve kabuğu ile servis edlilir. Martini sek ve soğuk içilirse daha lezzetlidir bana göre ve en lezzetlisi şüphesiz Martini Dry'dır, candır. =)

Martini Dry
İçki

Martini Rosso

İçki

Martini Bianco
İçki

Martini Fiero
İçki

Dolce& Gabbana ile ortak yapım olan Martini Gold
İçki

3 şekilde servis ediliyormuş Gold Martini:
Martini Gold on ice(on the rocks ta deniyor buz ile servis ediliyor), Martini Gold Royale(tatlı italyan şarabı olan prosecco ile hazırlanıyor), Martini Gold Finger(vodka ile hazırlanıyor)
İçki
  • Paylaş
Her türlü içilir)
  • Paylaş
Efendim tek bir çeşidi olmamakla birlikte Martiniyi 'soğuk' ve 'dry' içmenizi öneririm. Bence şarabın eksik kaldığı yönleri tamamlıyor.
  • Paylaş
Johnnie walker martini
geçen yaz keşfetmiştim. Bence çok iyi.
İçki
  • Paylaş