Bilmek istediğin her şeye ulaş

Masaüstü bilgisayarımda masaüstü gelmeden Windows yazısı biter bitmez tık edip tekrar açılıyor ve bu döngü halinde devam ediyor, nasıl düzeltilebilir?

Donanımsal bir problem olma ihtimali yüksek ancak emin olmadan önde şunu deneyebilirsiniz:

- Windows açılırken F8 tuşuna sürekli basarak "Güvenli Mod" ile açılmasını sağlayın (technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc7... ).
- Windows güvenli modda açılırsa kontrol panelden herhangi bir sürücü sorunu olup olmadığını inceleyin.
- Windows geri yükleme kullanarak eski bir tarihe dönmeye çalışın.

Benim önerilerim bunlar ancak daha detaylı yanıtlar verebilecek arkadaşlar çıkacaktır diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Hakan Bey'e katılıyorum donanımsal bir problem olma ihtimali yüksek. Öncelikle ramlerini kontrol edin, işletim sistemi kaynaklı ise güvenli moddan açıp sistem geri yükleme veya komut istemiyle açıp chkdsk atmayı deneyebilirsin.
  • Paylaş
Hakan bey'in güvenli mod önerisini denediz ve hala aynı sorun devam ediyorsa, anakartınızın kuzey köprüsünden kaynaklı bir sorun oluşmuş olabilir ve üzülme kuzey köprüsü herkesin canını bir kere yakmıştır.
  • Paylaş
Donanımsal bir sorun olabilir ayrıca donanım driverlarının eksik veya yanlış kurulmasından kaynaklanıyor olabilir ve tabiki windows updatelerde etken olabilir , Sonuc olarak windowsu güvenli kipde açıp gerekli düzenlemeleri yapıp denemek, ne yazıkki en temizi yedeklerinizi aldıkdan sonra formatlamak.
  • Paylaş
Tesekkür ederim önerilerinizi deniceğim
  • Paylaş
Bir ihtimal;

Şayet açılışta, fan son sürat çalışıyor, sonrasında reset atıyorsa, BİOS driver problemi olabilir...

İlk açılışta BİOS a düşüp, Load default deyip save edin... Tekrar başlatın, düzelmezse BİOS driver yükseltin...

Değilse anakart arızası muhtemelen...
  • Paylaş
Disk Biçimin bozulmuş olmalı Raw Formatına dönüştüğü zaman bu sorunla karşılaşırız. BU durumda hiren boot cd si ile veya herhangi bir usb windows versinyonu ile bilgisayarı açıp chkdsk /f x: (x diskin kullandığı yol) komutunu çalıştırırsan sorun çöüzülür
  • Paylaş
Malesef sytem dosyalarin bozulmuş bilgisayar ilk acilisinda f8 tusuna bas 3-5 defa guvenli mod altında komut systemi ile calistira gir acilan siyah ekrana chkdsk /f yaz duzeltme yapicak sonra restart yap bu kadar acilmaz ise format atman gerekicek
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

614 Görüntülenme8 Takipçi8 Yanıt