Bilmek istediğin her şeye ulaş

Masrafsız kredi ne anlama gelmektedir?

Konut kredilerinde kullanılacak masraf peşin istenir. Paranız yoksa ana paraya dahil edilmez ama faiz oranı biraz artırılarak taksite dahil edilir. Parayı bulup peşin olarak masrafı ödemek daha iyidir. Diğer türlü kat be kat çok ödenir.
  • Paylaş
Hiç kredi çekmediğim içindir, tam olarak ne ya da hangi extraları ortadan kaldırıor bilmiorum, fakat adı üstünde banka bu, cazip bi seçenek sunuorsa, oluşan açığı kesin başka kalemlerle oynayarak kapatmıştır ))
  • Paylaş
Masrafsız değilde masrafı faize giydirilmiş kredide denebilir. Dosya masraflı kredide ilk başta eline geçen paradan masraf kesilir. Masrafsızda ise taksitlerde giydirilmiş faiz olarak bunu ödersin. Krediden uzak durmak en iyisi. Geleceğini ipotek ettirmek ve kazanmadan harcamak sosyal dengeleri olumsuz etkiliyor.
  • Paylaş
AKomisyon, istihbarat, ekspertiz vs ücreti yok sadece işleyen faizin geri ödemesi var
  • Paylaş
Masrafsız kredi yoktur. Bu nedenle bu tip kredilere masrafsız kredi demek yerine masrafı içinde kredi demek çok daha doğru bir tabir olacaktır. Ancak bankaların pazarlama taktiği nedeni ile masrafsız kredi başlığı tercih edilmektedir. Masrafsız kredi kullandırımlarında faiz oranı normal paket faiz oranlarının üstünde seyretmektedir. Bu tip kredi paketlerinin kullanıcısına sunmuş olduğu tek avantaj nakit paranın ceplerinde kalmasını sağlaması ve ödemelerini daha uzun bir zaman dilimine yayma şansı sunmasıdır.
  • Paylaş
Dosya masraflı kredi faiz oranından daha yüksek faiz oranıyla kullanılan kredi. Dosya masrafı vermezsiniz o kadar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

490 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt