Bilmek istediğin her şeye ulaş

Matematik konusunda kendimi geliştirmek istiyorum. Nasıl yöntemler ile kendimi matematiğe, matematiği kendime sevdirebilirim?

Sorun şu ki sayısal derslerden biraz uzağım.Düzenle
Öncelikle ne okuduğunu ya da ne okumak istediğini bilmek isterim..Ardından kendine ilgi, kişilik, yetenek testleri uygulayarak matematiğe olan yatkınlığın hakkında fikir sahibi olabilirsin. Öğrenmek istediğine göre ilgin vardır diye umuyorum. Bunun yanında gerekirse ilköğretim 6 . sınıftan başla..Bu ayıp değil..Yavaşça ilerle acelesi yok.. Bilinenin aksine yanlış yaptığın soru sayısına çok aldanma; çünkü o bir avantajdır aslında.. Doğru cevaplarını bulduğun veya öğrendiğin müddetçe ömür boyu yalnış yapma hakkına sahipsin..Çünkü bu şekilde hem nasıl yanlış çıktığını göuyorsun hem de doğru kısmını öğreniyorsun.. unutma, her soru türünü öğren ve şunu bil; bu soru tüleri birgun sıradanlaşacak! Ama sabırla!!
  • Paylaş
3

Şaman, İşte beklediğimiz hoca yaklaşımı budur :)

Cem Deyupoğulları, Teşekkür ederim :)

Yaren Kaplan, Sozeli cok seviyorum.ve sozelim cok kuvvetli ama istedigim meslek beyim cerrahi olmak yetenegime gore ise hakimlik cok uygun tavsiyeleriniz neler ? Cok ikilimede kaldim

Bir calculus kitabı al ve hatmet, türev ve integralle başla, fonksiyonların temsil ettiği eğrileri çizmeye çalış, onları gözünde canlandırmaya çalış, onların türev ve integrallerinin nasıl görüneceğini de gözünde canlandırmaya çalış. Bu kadar istediğine göre calculus'a kadarını biliyorsundur diye düşünüyorum. 
  • Paylaş
2

Cahit Ceylan, ŞAMAN ABİNİN MATEMATİĞİ KAÇTI ACABA KESİN PEKİYİDİR :D

Şaman, Doğru bildin çok inek değildim ama matematiğim her zaman pekiyiydi. Severdim ben matematiği. Sonunda mühendis oldum dört işlem ve biraz geometri hariç matematikle işim kalmadı. Şimdi anca öğrencilere özenebiliyorum.

Çözebildiğin soruları tekrarla başardıkça güvenin yerine gelir
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2270 Görüntülenme10 Takipçi3 Yanıt