Bilmek istediğin her şeye ulaş

Matematikte etkili bir sonuç için tavsiye çalışma stilleri var mı?

Her zaman yazarak çalışın. Sadece okuyarak matematik öğrenilmez.
  • Paylaş
Önce kişinin kendisini tanımasına yönelik testler yapmasında fayda var..Zeka türünü öğrenmesi için. Sonrası kolay..Örneğin görselzekası yüksek olanların ders dinlemesinde fayda var. Bazılarının çoksoru çözmesi gerekir..vs..
  • Paylaş

Matematikte başarı için öncelikle sizin çalıştığınız konuyu benimsemeniz gerek. Bunun için kesinlikle yazarak -küçük notlar alarak, problemleri kendi başına çözerek, değişik örnekler üzerinde çok kez durarak- çalışılması lazım. Ne kadar çok soru çözerseniz konuya o kadar çok aşina olursunuz.

  • Paylaş

Belki çok sıradan gelecek ama ilk önce matematiğin gerekliliğini kavranması gerekir. öğrendiğin her konunun(evet her konunun gerçek hayatta nerde karşılaşacağım dediğin konuların bile) gerçek hayatta bir karşılığı vardır. Çalıştığın konunun öncelikle nerede kullanıldığını öğrenmen sana konuyu anlamanda çok büyük katkısı olacak.

Çalışma stiline gelince ilk önce problemin sonucuna giden yolu zihninde canlandır sana gerekli olanları belirledikten sonra verilenlere bak.


Asla unutma matematik beyim jimnastiğidir, ilerlemeli bir oyun gibi her doğru yaptığın adımda(sadece bir doğru adım yoktur farklı çözüm yollarıda olabilir) sonuca daha çok yaklaşırsın,

  • Paylaş
Matematik çok zevklidir. Ben matematik çalışırken hep sarı kağıt kullanırdım. Sarı renk zihnin açılmasına neden olur ve beynin algı gücünü arttırır diye duymuştum.. Denedim cidden iyi etkileri oldu.. Küçük sarı stiker kullandım. Formüllleri önemli şeyleri hep not ettim. Evet başına oturmak çok zor. Matematik çok zevkli. Bir de kimse inkar etmesin Matematik öğretmenlerinin çalışma aşkına etkisi çok büyük :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

825 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları