Bilmek istediğin her şeye ulaş

Maurice Sendak kimdir?

Kişiler
Tam adı Maurice Bernard Sendak olan Amerika'lı çocuk edebiyatı desinatör ve yazarı Maurice Sendak, 85'inci doğum gününde Google tarafından unutulmadı ve bugün Google anasayfasını, Maurice Sendak için hazırlamış olduğu Doodle ile süsledi.
10 Haziran 1928 tarihinde dünyaya gözlerini açan ünlü çocuk edebiyatı yazarı Maurice Sendak, 8 Mayıs 2012 tarihinde gözlerini hayata kapamıştır. Aramızdan kısa sıra önce ayrılan Maurice Sendak için Google tarafından hazırlanan animasyon tadındaki Doodle'ı, Google anasayfası üzerinde izlemenizi tavsiye ederim.
1956 yılında Kenny's Windows adlı ilk resimli kitabı raflarda yayınlanan ünlü yazarın en tanınmış eseriyse 1963 yılında yayınlanan "Where the Wild Things Are" isimli çocuk kitabıdır ki kendisine en iyi resimli çocuk kitabı olarak Caldecott ödülünü kazandırmıştır.
İki kardeşin hasta olan annelerinin bakımını en iyi şekilde yapabilmek için çalışarak para kazanmaya çalıştıkları "Brundibar" adlı eseri yazarın en çok gurur duyduğu kitabıdır.Yaptığı çizimler ve yazdığı eserlerle çocuk edebiyatına çok şeyler kazandıran biri olan Maurice Sendak için Google tarafından gelen bu anlamlı Doodle gerçekten, Sendak'ın yaşamı boyunca çocuk edebiyatına kazandırdıklarına yakışır cinsten olmuş.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

536 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt