Bilmek istediğin her şeye ulaş

İktisat bölümünü yeni bitirdim. Yurtdışına giderek dil eğitimi almak gibi düşüncem var. Oturup burada KPSS'ye mi hazırlanayım yoksa gidip bir yılboyunca yurtdışında dil eğitimi mi alayım?

BENCE GİT İNGİLİZCE ÖĞREN GERİDE DÖNME
  • Paylaş
KPSS'ye hazırlan çünkü bilgilerin git gide zayıflayacak. İngilizceni her zaman geliştirebilirsin. KPSS de başarılı olamazsan o zaman yurt dışını düşün. Dua et Allahım hangisi benim için hayırlı ise onu bana nasip et diye. Saygılar.
  • Paylaş
KPDS olarak görmüşüm, cevabı düzeltiyorum. memurluk gibi bi hayalin varsa kpss çalış, ingilizce bir şekilde gelişir. memurluk yoksa, git yurtdışına iyice ilerlet öyle gel. hatta gelme :)
  • Paylaş
Bence gitmelisin kardeşim. Zaman kaybetme iktisat bölümü de güzel . Döndüğünde iyi bir CEO olabilirsin. Böylece zaman kaybetme .
  • Paylaş
Her ikisinide beraber yapabilirsin bence,
  • Paylaş
Merhaba, kesinlikle yurt dışında dil eğitimi almalısın, arkadaşım yaklaşık 2,5 yıl dil okuluna gitti ve verdiği paranın heba olduğunu söylüyor, ingilizce hiç konuşamıyor, o kadar yıl dil kursuna gitmesine rağmen, çağrı merkezinde çalışıyorum dil bizde de çok önemli o kadar çok yabancı müşterimiz arıyor ki sen ise ekonomi iktisat okumuşsun mutlaka ingilizceni yurtdışına giderek geliştirmelisin ki rakiplerinden bir adım önde ol, nacizane fikrim bu yönde
  • Paylaş
1

Mustafa Gençer, Hocam burada şunu belirtmek isterim ki 2.5 yıl dil eğitimine gidip kendini geliştirememiş ise bu birazda kişinin azmi ve algı düzeyiyle alakalıdır. dediklerine katılıyorum ama. dil geliştirmek isteyenler muhakkak ingiltere yada abd ye gitmesi şart. aksağan, lehçe bunları bizzat işiterek öğrenmek çok daha iyi olacaktır.
kesinlikle katılıyorum sana.

Bence de gidip dil öğrenmelisin çünkü bu artık bir lüks değil bir mecburiyet
  • Paylaş
Bu çalışmayı düşündüğün sektörle ilgili. Memur olarak hayatını idame ettirmek istiyorsan KPSS'ye çalış. Özel sektörde çalışmak istiyorsan yurtdışında aldığın dil eğitimi cv'inde önemli yer tutar. Hele ki simultane çeviri yapacak kadar ilerletebilirsen dilini istediğin maaşta iş bulman çok kolaylaşır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

110 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt