Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yurt dışında master yapmak için bir kaç üniveristiye başvurdum. Başvurduğum ülkeler içerisinde Polonya'daki okullar dönüş yaptılar. Eğitimimi Lehçe mi yoksa İngilizce mi almalıyım?

İngilizce dünyada en çok kullanılan dil haline geldi. Ben İngilizce öneririm...
  • Paylaş
1

Ismet Tutar, teşekkür ederim Turgay bey.

Bu soruyu sormamış var sayıyorum. Tabiki de İngilizce. Polonyadan başka neresi Lehçe konuşuyor?
  • Paylaş
İngilizce al bence
  • Paylaş
Bir çok faktör var bu seçimde rol oynayacak arkadaşım... Lehçe çok iyi bilmediğini tahmin diyorum çünkü çok bilinen bir dil değil.
Lehçe eğitim almanı ancak şu şartlarla öneririm:
1-) İngilizcen zaten mükemmeldir ve ingilizce eğitimin sana artık katacağı birşey yoktur. Bu durumda ekstra bir dil öğrenmek sana gidip ortamda ingilizce konuşmaktan daha çok fayda sağlayacaktır.
2-) Tam anlamadığın bir dilde eğitim alman senin başarını çok etkilemeycektir. Yani kendine güveinyorsun, okuyacağın bölüm kolay, ortamlara kolay adapte olan birisin ve dil yeteneğin var...
Eğer bu şartlar sana uyuyorsa Lehçe eğitimi seç. İngilizcenin üstüne bir de kimsenin pek anlamadığı bir AB dilini sökersen senin için iyi olur.
Ama İngilizceni geliştirmen gerekiyorsa inglizce eğitimi seç. Polonyay'ya gitmedim ama eminim çok iyidir İngilizceleri ve onlardan çok güzel öğrenirsin. Biliyorum çünkü Avrupa'da herkes ana dili gibi İngilizce biliyor...
Bir de okuduğun bölüm seni zorlayacaksa ve bir de araya Lehçe sokmak işleri karıştıracaksa bu olaya girme. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

63 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt