Bilmek istediğin her şeye ulaş

Diş köküm çekilirken bazı parçalar içeride kaldı ve o da apse yaptı. Bu parçalar için ne yapılabilir?

( bu soru özellikle diş hekimleri için ) :D Düzenle
Merhabalar;
Geçmiş olsun. Öncelikle bu kanıya nasıl vardığınız öğrenmek gerekli. Zira bazı hastalarımız kök kalmadığı halde varmış gibi kendileri değerlendirme yapabiliyor. Ayrıca kalan kök bir çekim sonrasında mı yoksa bir çürük sonrasında mı meydana geldi bunları da öğrenmek gerekli.Gerekli radyolojik ve ağız içi muayene gibi işlemler yapıldıktan sonra küçük bir cerrahi işlem ile kalan kök parçalarınız çıkarılabilir. Bu tedavi sırasındaki değerlendirme ve bilgilendirme sizi muayene edecek hekim tarafından daha iyi bir şekilde yapılabilir. Unutmamak gereklidirki tüm tedavi işlemleri acısız ve ağrısız şekilde yapılabilir. Ancak işlem sonrasında işlemin uzunluğuna ve zorluğuna bağlı olarak bir miktar şişlik ve ağrı çekebilirsiniz. Bu durumu da ağrı kesicilerle kotrol edebiliyoruz. Geçmiş olsun. :)
  • Paylaş
Ağız cerrahı bir hekimin muyanesi sonucunda diş parçacıklarınız çıkartılır, tabi öncesinde hekim sizden antibiyotik kullanmanızı isteyecektir. ( Hangi şehirdesiniz )
  • Paylaş
4

Kumru Sena , ayrıca çok korkuyorum kötü bir tedavi geçmez değil mi ?

Yusuf Ocak, Hayır sanıldığı gibi zor bir tedavi süreci yok referansı olan bir diş hekimine muayene olarak detaylı bilgi alabilirirsiniz , geçmiş olsun

Kumru Sena , çok teşekkür ederim

Diş hekimine gidip muayene olmanız gerekir.
  • Paylaş