Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnşaat Mühendisi adayı olarak çalışma alanlarımızın çeşitli olduğunu ve günümüzün gerektirdiklerine bakınca da yaratıcılık, yenilikçilik, sürdürülebilirlik kavramlarının tüm alanlarda asıl aranan özellikler olduğunu birçok yerde okudum. Soru: Nasıl daha yaratıcı, yenilikçi oluruz?

Yabancı kaynakları takip et, özellikle mimari blogları. Architecture blog diye aratsan çıkar zaten. Şuradada örnek yerli yabancı kaynaklar verdim :aykutozdemir.com.tr/insaat/takip-ediles...

bu sitelerden yeni malzemeler vs. öğrenebilirsin. İlaveten, genel anlamda teknolojiyi takip etmelisin. Sonuçta bu gelişmeler bir kaç sene sonra inşaat sektörüne de yansıyor. Örneğin son zamanların en çok konuşulan teknolojik yeniliklerinden birisi nesnelerin interneti. Baktıgımız zaman son zamanlarda akıllı baret diye bir yenilik ortaya çıktı.. Gibi gibi :)

başarılar
  • Paylaş
1

Cemile, Dediklerinizi araştıracağım. teşekkür ederim

Şimdi herkes şuraları takip et, şu programları ögren, yabancı dil vs. vs. klişe sürekli duyduğun şeylerden sana öğüt verecek(Bunlar yanlış demiyorum).Muhtemelen bu öğüt verenlerin birçoğu da (bende dahil) sana nasihat verdikleri şeyleri yapamamış insanlardır. Fırsatları olmamıştır, talihsizdir orasını bilemem.
Bu sorduğun soru havaya gitmeyecekse ve burada ki cevapları gerçekten uyguluyorsan sana vereceğim en güzel tavsiye o ekranın karşısında oturup mimari blogları takip etmekten ziyade en yakınındaki (mimarlık mühendislik firmaları öncelikli tabi ki de) firmada çalışman olurdu. Burada yazan birçok insan dışarıdaki hayattan habersiz emin ol. Gerçekten çalışıyor olsalar buraya girdi yazacak vakitleri kalmazdı.
Bilgisayar ekranından ve üniversiteden bir yere kadar öğrenirsin(üniversiteyi de çıkar hatta ilk 1000'de iki üniversitemiz var).Yaratıcılık bir programcı değilseniz ekran başında yada ezberden giden türk üniversitelerinde olmuyor maalesef.
Sürekli benzer sorular soruyorsun sanırım. Mail kutumda inploidte tek sen görünüyorsun, o yüzden bazen giriyorum : ).
Bir öğrenci olarak endişenizi anlıyorum ama siz zaten yaratıcıydınız bunu nerede kaybettiğinizi düşünün bence ve kaybettiğinizi ekran başında yada kokuşmuş üniversite hocalarında aramaktan ziyade ilk başta firmalardan ret alarak bulun(lütfen söylediklerimi yanliş anlamayın).
Başarılar
  • Paylaş
1

Cemile, Yanlış anlamadım aksine gerçekçi olup bunları söylemeniz beni daha çok memnun etti.Evet sürekli benzer şeyler soruyorum çünkü önüme sürekli buna benzer sorunlar, yazılar vs çıkıyor . Bir firmaya girmek zaten kafamda vardı ama sebebi kendimi mühendislik açısından geliştirmeye başlayıp hep yarıda bırakıyor oluşumdu. Artık şart oldu bakalım kaç kez kovulacağız . :D

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

49 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt