Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mühendislik fakültesinde okuyorum ve bu yıl sosyal sorumluluk projemiz var. Mühendis adayı olarak yapacağım projenin bir mühendis adayına yakışır olmasını istiyorum. Bunun için gözümü açacak, algımı değiştirecek, bende fikir oluşturacak önerileriniz nelerdir?

Hangi mühendislik fakültersinde okuyorsun?
  • Paylaş
6

Cemile, Inşaat mühendisliği

Fatih Gündoğan, Belediyelerin evsizler için kurabileceği 'ucuz yaşam alanı' geldi aklıma ama mimarlar için daha uygun olabilir yazarken emin olamadım.

Cemile, Konteyner evler gibi mi? Yurt dışında mimarlar bu tarz bir şey yapmıştı sanırım ama bu fikir maliyet açısından bir grup öğrenciye pahalıya mal olmasın?

Fatih Gündoğan, Dakika 1 gol 1 :) Fikrin güzel ve orjinal olduğunu söylemiyorum, muhakkak benzer şeyler yapanlar olabilir. Ama güzel olduğunu düşündüğün bir fikir varsa, fikrin getirdiği (maliyet gibi) bir çok sorunu çözmek de mühendisliğin bir parçası.

Cemile, Doğru söze ne denir ki . Peki ama nasıl aşacağımı da söyleseniz ya da fikir versenizdaha iyi olmaz mı? Sonuçta bilmemek değil öğrenmemek ayıp .

Fatih Gündoğan, Ben bu gibi bir proje yapacak olsam sanırım önce bir ekip kurar, ardından projeyi belirli bir noktaya kadar tasarlar ve ilk fazda haber yapılmasını sağlamaya çalışır, buna paralel olarak iş eğer uygulama projesi olacak ise; projenin uygulanması için finansman arardım. Daha önce sosyal sorumluluk projelerine sponsor olmuş firmalar, bu firmaların daha önce sponsorluk yapmamış rakipleri, belediyeler sanırım arayışımın ilk bölümünü oluştururdu. Olmazsa crowd funding dedikleri kavram benim projem için uygun mu ona bakar, bir topluluk fonu oluşturmaya çalışırdım. O da olmazsa eşden dosttan dram yapar para toplardım ne yapalım :) Uygulama projesi değil ise, zaten tasarımdan sonra iş bitiyor bu kadar paraya ihtiyaç olmazdı.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

64 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt