Bilmek istediğin her şeye ulaş

13 yaşında bir oğlum var. Son zamanlarda odasının önünden gecerken onu bir kaç kez mastürbasyon yaparken gördüm geçen. Bunu çok aşırı yaptığını düşünüyorum. Arkadaşlarıma söylediğimde bu aşırılığın sünnetsiz olduğundan olduğunu ve hemen sünnet ettirmemi tavsiye ettiler. Sizce ne yapmalıyım?

O küçükken yurtdışındaydık ve bu yüzden sünnet yaptırmamıştık, O zaman üstünde pek durmamıştık, sonra eşimden ayrıldım ve şu an Türkiye'deyiz. Yalnız anneyim. Oğlum hiç farketmedi onu gördüğümü. Bazı arkadaşlarıma da danıştığımdan bu aşırılığın sünnetsiz olması ile ilgili olabilceğini düşünüyorum ve sağlık ve kültürel sebelerden sünnet yaptırmak istiyorum ama oğlumla nasıl konuşmalıyım ? Cidden sünnetsiz olduğundan mı aşırı şekilde mastürbasyon yapıyor ? Düzenle
Doktor değilim ama mastürbasyon isteğinin sünnetle ilgili olduğunu sanmıyorum. Bu konuda endişe edecek bir durum olduğunu da düşünmüyorum ancak kendi endişenizi azaltmak adına uzman bir doktor ile görüşebilirsiniz.
  • Paylaş
Sünnetsiz olması ile uzaktan yakından alakası yok. Çocuk doğanın ona verdiği sıfır kilometrelik libidosunun gerektirdiğini yapıyor. Aşıraya kayabilir. Çocuğa zevk alacağı, libidosunu yönelteceği alanlar keşfetme noktasında yardımcı olmak gerekir. Spor, sanat kursları bu konuda yardımcı olabilir. Özellikle spor. Gelişim konusunda ruh-beden dengesini sağlayacaktır. Bunlar olmadı mı çocuk tek zevk aldığı şeye yani mastürbasyona yüklenecektir. Her şeyden önce çocuğunuza cinsel eğitim verin tabii önce sizin bu eğitime sahip olmanız gerekir. Çocuk eğitimsiz olduğu için mastürbasyon yapıyor diye suçluluk duygusuna kapılabilir mesela. Bir gün içerisinde birden fazla kez mastürbasyon yapılmamalıdır bunu çocuğunuz bilmeli. Onun özeline saygı gösterin ki kaçak göçek hemen işimi bitireyim diye alelacele mastürbasyon yapmasın bu sefer de bu davranış biçimi sürekli tekrarlandığı için beyin orgazm için gereken süreyi erkene alacaktır.

Sünnet zaten niye var ki? Acaba dinlerde böyle mi düşündü? Sünnet edersek libidoyu kontrol altında tutarız! !
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

97 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları