Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ben 1-2 gün önce steam sitesinden gta IV (4) aldım, oyunu kurdum sorun çıkmadı ancak oyuna girdiğimde kasma olduğunu hissettim sebebini de anlayamadım. I core 5 işlemcim var, 2GB ekran kartı, 4 GB RAM var. Bu donma sorununun muhtemel sebebi ne olabilir?

Verdiğiniz veriler çok az. İşlemci hızı, cashe boyutu ne? RAM hızı ne? Ekran kartı işlem hızı ne? Program multi threading yapıyor mu? İşlemci çekirdek adeti ne? İşletim sistemi ve sistemin bugları bile kasmanın nedeni olabilir. Program görüntü ayarlarından detayları ve / veya çözünürlüğü azaltmayı deneyerek başlayabilirsiniz. Bu konuyu daha önce de yazmıştım ama tekrar edeyim i3 Celeron, i5 ise bir kaç yenilikle Pentium'dur. İ7'den gayrısının eski Intel işlemcilerinden pek bir farkı yok. Yine de çözünürlük ve detay seviyesinde yapacağınız ayarlar büyük ihtimalle kasmayı engelleyecektir.
  • Paylaş
Şaman kardeşim biraz daha basit anlatabilirmisin pek anlamadımda dediğinden yardımcı olursan çok sevinirim bilgisayarım gerçekten iyi özelliklerini nerden atabilirim buraya ozaman gösteriyim sana kardeşim biraz daha kolay yoldan anlatırsan sevinirim birde bilgisayrda virüsde olabilir esed taratıyorum çıkmıyor ama skyhunter4 programını indirdim bir tarattım 419 zararlı yazılımlar virüsler çıktı yalnız skyhunter sildim çünkü paralıydı yani bazı virüs programları bu kadar kapsamlı olmuyor yardım ederseniz sevinirim :)
  • Paylaş
1
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

57 Görüntülenme2 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları