Bilmek istediğin her şeye ulaş

Detaylı Photoshop öğrenmek için hangi kaynaklardan faydalanmalıyım?

Merhabalar, Ben Detaylı Photoshop Ögrenmek İstiyorum bunun İçin bir Kaynak varmı. Düzenle
Selamlar Selman, öncelikle yabancı dilin olduğunu umuyorum. design.tutsplus.com/categories/adobe-ph... sitesinde Adobe Photoshop ile ilgili bir çok eğitim dosyası ve makalesi yer almakta. Yine aynı şekilde YouTube üzerinden "Adobe Photoshop Tutorials" şeklinde arama yaparak çeşitli eğitim videolarını seyredebilirsin. Türkçe kaynak olarak her konuda olduğu gibi bu konuda da yeterli bilgi yok. Burada en büyük iş sana düşüyor, gerçekten yapmak istediğin şeye karar verip üzerine gitmeli ve özellikle yabancı tasarımcıları Dribbble, Behance gibi siteler üzerinden takip ederek kullandıkları teknikleri ve ücretsiz olarak dağıttıkları PSD dosyalarını analiz etmelisin. Bu sayede her geçen gün el alışkanlığın ve bakış açın ivme kazanarak gelişecek, gerisi de tamamen senin zevklerinden ve kendinden ne kadar fedekarlıkta bulunacağın ile ilgili. Başarılar dilerim, sevgiler.
  • Paylaş
2

Selman Kocahal, Teşekkür ederim :)

Şükrü, kardeşim videmy online videoları var google arama motoruna videmy yazarsan ayrıntılı bir şekilde bulursun

Bazı grafik tasarım sitelerindeki forumlardan bilgi alabilme şansın da var. Temel şeyleri kaptıktan sonra, uygulama esnasında deneme yanılmalarla, sorunlara çözüm bulmaya çalışmakla öğrenebilme şansın yüksek. Yani sıralama temel bilgi ve pratiklik. Ama şu da var, bir çok insandan işittiğim ve benim de aynı fikirde olduğum bir şey de; photoshop derya deniz kimse (istisnalar hariç) tam olarak biliyorum diyemiyor. Programı ne için kullandığının da etkisi var, bir kısmına hakimken, diğer kısım da yeterli donanıma sahip olamıyorsun.
  • Paylaş
1

Selman Kocahal, Teşekkür ederim Photoshopun temelini Ögrenip Derslere öyle başlıcam .

Burada türkçe eğitim setleri var.
  • Paylaş
1

Selman Kocahal, Teşekkürler :)

Öncelikli öğrenme yolu bir kursa gimektir... Photoshop eğitimi veren firmalar bu eğitimler için ciddi para talep ediyorlar... Eğer ben hakkını veririm, eğitime harcadığım parayı çalışarak çıkarırım diyorsanız... Kurs iyidir... Yok... Kursa para vermeyip kendim öğreneyim diyorsanız... 6 ay sağlam bir çalışma ile... Birşeyler çıkar... Youtobe bu konuda videolarla dolu... Ama en kaliteli eğitimler ingilizce... Türkçe eğitim diyorsanız...
vidobu.com/ ye üye olup... Bir miktar ödeyerek video eğitimlerinden faydalanabilirsiniz... Ben ge. Miş dönemde üye idim... Çok sağlam eğitimleri var... Tavsiye ederim... Google da ve youtube da türkçe ve ingilizce materyaller mevcut... Evde sistemli ve sağlam bir çalışma ile... Olur... Ayrıca Özge Mardi'nin Photoshop kitabı için de iyi referanslar duydum... Ayrıca internette birçok forum var bu konuda... Birkaçına üye olarak takıldığınız yerleri forumda paylaşıp sorularınza cevap bulabilirsiniz... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

318 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları