Bilmek istediğin her şeye ulaş

Makina mühendisliği öğrencisiyim. Açık öğretimden bir bölüm okumak istiyorum. Hangi açık öğretim bölümü ileride ana dalıma daha faydalı olur?

Ben de bir makine mühendisi olarak zamanında işletme okumadığıma eşşekler gibi pişmanım .. Eğer böyle bir fırsatın var sa hemen işletme okumaya başla .. Hatta okul bitince de işletme yada endüstri mühendisliğinden yüksek lisans yap derim . .
  • Paylaş
Kardeş yapacağın en mantıklı iş işletme okumak olur. Özellikle özel sektörde oldukça işine yarayacaktır.İlla makine mühendisliğine yardımı olsun diye düşünme şirket yönetimi konusunda kendini geliştirmiş olman seni diğer mühendislerden oldukça ayricalikli yapar diye düşünüyorum. (Bende açıktan işletme okuyorum çünkü :) )
  • Paylaş
1

Hızır, teşekkürler :)

Öncelikle hedefin yönetici pozisyonunda olmaksa işletme bitirmeni öneririm ama bunu AÖF ten değil de okul bitince master olarak yapman çok daha faydalı olur. Ayrıca yurtdışında MBA Programını da tavsiye ederim.
  • Paylaş
1

Hızır, teşekkürler :)

Aöf bence yeterli değil. Ona ayıracağın zamanı anadal derslerine ayırıp iyi bir ortalama ve yabancı dille mezun olursan , MBA programına yönelmen daha verimli olur.
  • Paylaş
Kamuda çalışmayı düşünüyorsanız iktisat daha çok işinize yarayabilir. Özel sektör için işletmenin faydasını görürsünüz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

149 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt