Bilmek istediğin her şeye ulaş

27 yaş üniversiteden sonra güzel bir iş sahibi olmak için geç midir? Hayata başlamak için geç midir?

Avrupa ortalaması buna çok yakın aslında. Yaş normalde problem değil, olmamalı... Ancak Türkiye; birçoğumuzun, yaşamı idame ettirebilmek için dahi çok fazla emek harcadığı bir ülke olduğu için ve insanların, sadece bunun için harcanan emekle elde edilebilen çok az şey ile dahi hayatını ancak 50-60'larında bir noktaya getirebildiği için yazdığın şey bir soruya dönüşerek karşımıza çıkıyor. Sonuç olarak -malesef- Türkiye'de bir insanın hayatının geleceğini dert etmemesi için gereken parametre sayısı çok fazla. Ne olumlama kitaplarındaki "Mutlu Olabilirsin"'ler ne de içinde bulunduğun her duruma "Şükretmelisin"'ler burada bu kadar kolay olmuyor. Oluyor ama biraz daha zor oluyor :).. Gerek devletin tutumu, gerekse özel sektörün tutumu, her ikisi ile de kolkola yürümek zorunda olan insanların adımlarını onlara göre atmasına mecbur bırakıyor. Hayat aslında kısa değil (normal bir yaşam süresi gözönüne alınırsa) ama malesef hayata başlamak kelimesi burada biraz daha farklı. Bence; eğer durumun el veriyorsa ve seni zorlayan aile, çevre, sevgili, vs. yoksa bence bu konuyu çok kafana takma ve hayatında yapmak istediklerine odaklan. ve nasıl yapacağına... :)
  • Paylaş
1

Barış Kaygusuz, Benim tereddut'lerim var endişeleniyorum yükseklerde gözüm yok ama guzel bir şirkette iş sahibi olmak ıstıyorum bir şirkete basvuru yaptıgım zaman ne derece dikkate alırlar benı onu dusunuyorum sıkıntı yaşarmıyım sizce ? Düşüncelerinizi paylaştıgınız için teşekkur ederim...

Hiç bir zaman hayata başlamak için geç değildir!
  • Paylaş
Hiçbir yaş yeni bir hayata başlamak, yeni bir işe başlamak ya da iş kurmak için geç değildir. Ailemden örnekler vereyim, babam 5 kuruş parasız ABD'ye göç ettiğinde 65 yaşındaydı, borsada ufak ufak oynayarak arttırdığı paralarla iş kurdu, beş yıl içinde bilançosunu 1 milyon doların üstüne çıkarttı. Ben 45 yaşımda ilk işimi kurdum, henüz milyon falan göremedim ama yeni bir hayat, yeni bir iş oldu yine de... .
  • Paylaş
Beni mutlu edecek işe sahip olacaksam ve o şekilde hayatımı idame edebileceksem kaç yaşında olduğuma bakmazdım. Bakmakla yükümlü olduğun kişiler ya da buna benzer sorumlulukların yoksa seni mutlu eden işi yapmalısın. Her zaman "ben bu işi para almadan bile yaparım" diyebileceğin tarzda işleri düşün ama tabi bu bedava çalışacağın anlamına gelmiyor : )
  • Paylaş
Hiçbirşey için gec değil
ne istediğine dikkat et
bizim sınıfta 37 yaşında bir adam vardı.
kolpa mı bilmiyom 51 yaşında özelde hukuk okuyan bir kadın varmış ben öyle duydum duydugumun yalancısıyım
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1671 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları