Bilmek istediğin her şeye ulaş

Meşhur teknoloji blogları (Webrazzi, sosyalmedya.co gibi) görevlerini gerçekten yerine getiriyor mu?

Türkiye ile dünya arasında bu anlamda ne gibi farklılıklar vardır?Düzenle
Sosyalmedya.co'yu eleştirisel yazılardaki üslubu sebebiyle hiç sevmiyorum. Daha önce Phorm'a ve Serdar Kuzluoğlu'na karşı yazdıkları bir yazıda üslupları o kadar sert ve çirkindi ki, dayanamayarak açık bir şekilde bunu belirtmiştim. Benim gözümde, sosyal medya haberi vermekten çok tartışma çıkarıp dikkat çekmeye çalışıyorlar. Ayrıca değer yaratan, farklı bir içerik ürettiklerine pek denk gelmedim.

Webrazzi'nin ise görevini elinden geldiğince yerine getirdiğine inanıyorum. Webrazzi Summit'le, Webrazzi TV ile ve Startup'lara verdikleri basın desteği ile bunu açık bir şekilde gösterdiklerini düşünüyorum. Bu destekleri yaparken bir de ticarete çok fazla dökmeseler tam olacak. Örneğin; tanıttıkları birçok yeni proje karşılığında para almaları, hep aynı kişilerden ve firmalardan bahsetmeleri, etkinliklere katılım ücretleri vs...
  • Paylaş
Webrazzi pek çok övgüyü hak ediyor. Yalnızca ülkemizde değil dünyada da saygın bir yer edindi kendisine. Ülkemizde gerçekleştirdiği etkinlikler ve katılan saygın konuklarla kalitesini çoktan ortaya koydu.
  • Paylaş
Aslında bu soruda Mashable ve Techcrunch ı çıkartıp sormak lazım.

Malum ekşisözlük, webrazzi kargaşası ve smco nun yaptığı şeyler..?

  • Paylaş
Ben bu anlamda kendimce bir boşluk hissettiğim için sosyal medya sitemiz olan vuub.net'i 2013 yılında kurdum. Halen bir çok eksiğimizin olduğunun farkındayım ama zaman içerisinde amatör ruhla devam eden çalışmalarımızın daha çok takdir göreceğini düşünüyorum.
  • Paylaş
Sektörün bu kadar içinde, bu kadar merkezinde olup bu kadar dandik siteler nasıl üretilebiliyor aklım almıyor. Tasarım, uygulama, içerik olarak vasatın altındadır.

Vizyon katacak yazılardan çok o kaç para yatırım aldı bu kaç paraya satıldı gibi haberleriyle ilgilendikleri tek şeyin para olduğunu alenen gösteren bol bol viral yapan oluşumlar.

mashable.com ve türevlerini inceleyip biz de yapalım yolumuzu bulalım kafasıyla üretilmişlerdir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1256 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt