Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çalıştığınız iş ile diplomanızın bir ilgisi var mı?

Çalıştığınız iş ile diplomanızın bir ilgisi var mı?Düzenle
Çalıştığım işin diplomamdan çok saçımdaki beyazlarla ilgisi var.
  • Paylaş
9

Bazarov, Bence gülünecek bir şey yok :)

Hypatia Hypatia, :)) Okurken söyleyiş tarzınızı nasıl düşündüysem artık; gülümseyesim geldi :)) Saçınızdaki beyazlardan özür dilerim :) Bu sıra "amaan ölümlü dünya, herşeye gülmeli" havamdayım sanırım... :)

Bazarov, Ne mutlu size :) Bu arada son yorumum şakaydı, saçlarımdaki beyazlar gerçekten artsa da cevabı esprili yazmaya çalıştım, yani gülünsün diye :)

Hypatia Hypatia, İyi o zaman, rahat rahat gülebilirim :)) "ne mutlu bana" kısmı ayrı bir durum... Keşke... "Gülmeye çalışıyorum şu dertli dünyada" desem daha doğru olur. :)

Bazarov, Bence gülüyorsanız gülüyorsunuzdır öyle veya böyle. Yani, bunun için bir açıklama bulmaya ihtiyacınız yok. Tam da bu yüzden, ne mutlu size dedim.

Hypatia Hypatia, "Gülüyorsam gülüyorumdur komutanım" diyesim geldi siz böyle ciddi yazınca 😀 ya da bir mimik eklemeyince siz, ciddi olarak okudum. Demek istediğim; hep gülemiyorum, çabalıyorum, ama bugün biraz sizin biraz da kendimin sayesinde başardım sanırım 😊

Bazarov, Darısı başımıza diyip kaçıyorum ben o zaman :)

Diplamasına göre meslek seçen değil, yapmak istediği mesleğe göre diploma sahibi olmaya çalışan herkes gibi tabi ki de var.
  • Paylaş
Teorik anlamda var, pratikte yok.
  • Paylaş
Var. Havacılık ve uzay mühendisliği mezunuyum, uçak bakım mühendisiyim.
  • Paylaş
Diploma olsa, sahip olunan diplomaya saygi gösteren yok.
  • Paylaş
Hayır mesleğim uygulamalı öğrenip tecrübe birikimi ile yapılabilen meslek gurubu
  • Paylaş
Şuna dikkat etmek gerekir. Teoride ilgisi olabilir. Ama dunya duzeninde her sene binlerce sey degisiyor. Diplomayi aldigimiz 2 ya da 4 yıllık süreçte alinan bilgiler, o yıllara ait olanlar. Bu yüzden diploma, bir kağıt parçasına dönüşüyor. Mesela yıllarca kolesterol ve antibiyotik ilaçlarını bize yedirdiler ve 300 milyar dolarlik bir hacimde.. Şimdi de bunlar gereksiz veya zararli diyorlar.. Yani doğrular veya işe yararlık, menfaate gore de degisebiliyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

91 Görüntülenme9 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları