Bilmek istediğin her şeye ulaş

Meslek lisesinde gıda bölümü okudum, yatay geçiş yaparak turizm otelcilik 2 yıllığa gittim. Şu an 1. sınıfım ve başka üniversitede gıda bölümüne geçmek istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü?

Yıl kaybı olur mu ? Geçiş için sınava girmem gerekli mi ? Düzenle
..meslek lisesi gıda bölümünden mezun olup (yatay geçişle) turizm otelcilik ön lisans okuduğunuzu belirtmişsiniz lakin hakkınızı tek seferde kullanmış olduğunuzu bilmenizi isterim. Öte yandan başka bir üniversitede gıda bölümü okumak isteğinize bağlı (yıl kaybı sınava girip girmeme tercihinize göre değişir) YGS/LYS sınavlarına girmeniz gerekmekte ;)
  • Paylaş
Geçiş hakkınız bir defaya mahsus olarak kullanabilme hakkınız var ki kullanmışsınız.Normalde bölümler arası yatay geçiş hakkınız vardı ama onun için geç kalmış oluyorsunuz genelde bir ay içinde işlem yapmanız gerekiyordu. O yüzden tekrar sınava hazırlanıp kazanmanız mümkündür yalnız okul puanınızı kırıyorlar. Onun dışında turizm ve otelciliği başka bir üniversite de okumak isterseniz sınava girip aynı bölümü başka bir üni'de kazanıyorsanız derslerinizi saydırıp 2. Sınıftan devam edebilirsiniz :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

112 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt