Bilmek istediğin her şeye ulaş

Meslek odaları ve dernek üyeleri bilgi ve tecrübe paylaşımını nasıl yapıyorlar?

Meslek odaları sadece ara ara oda toplantıları seminerleri vb. bilgileri için mail atıyorlar. Bir de yılda bir kez ajanda ve dergi gönderiyorlar. Sonra yıllık aidat bilgilendirme maili gönderiyorlar, ödemezseniz hemen icraya veriyorlar ki bu bilgilendirme maili de genellikle son ödeme günü geçtikten sonra gönderiliyor. Odadan üyeliğimi sildirmek istiyorum dediğinizde de, bu mesleği artık hiç yapmayacağım şeklinde dilekçe yazmanızı istiyorlar. Sanki mesleğiniz için size ciddi anlamda bir katkıda bulunmuşlar gibi. İlk kayıt olduğunuzda da 50 kez aramadan sonra oda kartınızı gönderiyorlar, bana 5 ay sonra gönderildi. Yani sıkıntıdan başka bir şey değil. Her oda böyle mi bilmiyorum ama en azından üzülerek kendi odam için bunları söyleyebilirim. Mimarlar için; eğer ki, kendilerine ait bir ofisleri yok ise odanın size bir katkısı yok bence, onların size gönderdiği bilgi maillerini ve davetlerini web sayfalarından ya da Google amcamızdan bile daha ayrıntılı şekilde edinebilirsiniz zaten.
  • Paylaş
Meslek Odalarının internet siteleri ve mail grupları var. Genellikle mail grupları üzerinden paylaşım gerçekleştiriliyor. Son zamanlarda Facebook ve Twitter üzerinden paylaşımlar yapılmaya başladı.

Bu gibi kuruluşların eskilerden ve klasil sol anlayıştan gelen birliktelik duygusunu da tatmin eden belli bir mekanda toplanıp mesleki paylaşımlar yapalım alışkanlığı yavaş da olsa atılmaya başlandı. Online sistem üzerinde yürüyen dünyaya ayak uydurmaya çalışıyor.

Tabi ne kadar online paylaşımlar yapılsa da meslek odalarının veya derneklerin şubelerine/merkezlerine de gidebilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

893 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt