Bilmek istediğin her şeye ulaş

Meslek yüksekokulları ve önlisans bilgisayar programcılığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketten ziyade iş bulup para kazanmanın derdinde olanlar için meslek yüksek okullarını iyi bir seçenek olarak görüyorum. Özellikle meslek lisesi mezunları alanları konusunda bilgi sahibi iseler 2 yıl bu okullarda eğitim görüp hızlıca iş yaşamına atılabilirler. 4-5 yıllık okullarda vakit kaybetmeye değmeyebilir. Üniversite eğitimi elbette aldığın derslerden ibaret değildir ve insana çok şey katar ancak iş hayatı konusunda acelesi olanlar için meslek yüksek okulları değerlendirilebilir.

Olumsuz tarafı, kurumsal yerlerde iyi pozisyonlarda iş bulmaları ya da yükselmeleri pek kolay olmayacaktır. Ancak para kazanmak için bu kurumlara girmek ya da bu pozisyonlara gelmek zorunda değilsiniz.

Bilgisayar programcılığı başka bir dünya. Kendinizi o dünyaya ait hissediyorsanız elbette okunabilir bir bölüm. "O dünyaya ait hissetme" konusunda bir şeyler söylemek gerekirse, eğer bugüne kadar programcılık girişimlerinde bulunduysanız, bilgisayarınızı karıştırmayı, programlar kurmayı, kaldırmayı, bir şeyleri formatlamayı, ayarlarla oynamayı, teknolojik cihazları seviyorsanız bilgisayar programcılığına uygun olmanız muhtemel. Aksi takdirde bilgisayar programcılığı size uygun olmayabilir ve bu durumda kesinlikle okunmaması gereken bir bölümdür.

Benim naçizane tecrübelerimden edindiğim fikirlerim böyle.
  • Paylaş
"Kişinin kendisinde bitiyor. " sözü oldukça kapsamlı..
Alanınızda uzman olmayı geçin, artık farklı yönelimler gerekiyor..
Dans, tiyatro, opera, diğer hobiler.. Kısacası kendinizi keşfedebilme ölçünüze ve sonrasında da birey olarak kendinize alanınız dışında neler kattığınıza bağlı.
Bu yolda şans değil, kudret diliyorum.
Saygılarımla.
  • Paylaş
Bence ilgin varsa bilgisayara, bilişim sistemlerine gayet de okunabilir. Ama geliştirmen lazım kendini özellikle java ve web tasarımında. Kalifiye eleman olmayı başarabildiğin taktirde iş yolların açık olacaktır.
  • Paylaş
Ömrüne yazık git tarlada çalış daha çok kar edersin
  • Paylaş
Çok başarılı olursan neden olmasın diyerek başladığım sözümü şimdi de bitirmek istiyorum. :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

60 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları