Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mesleki danışmanlık alabileceğim yerler nerelerdir?

Merhaba teknik liseye gidiyorum. Meslekler ve Lise ile ilgili kritik kararlar vermek üzereyim. Bana yardımcı olacak bir hocama bir eğitmene ihtiyacım var. Varsa böyle hayır sever ve gençlere yardımcı olmak isteyen birisi skype eklesin "SKYPE: [email protected]"Düzenle
Skype kullanmıyorum ama buradan özel mesaj atarsan yardımcı olmak isterim.
  • Paylaş
1

Barış Ekinci, Hocam teknik liseye gidiyorum aklımda Bir sürü karmaşa var. Her mesleğin mutlaka bir bölümüne ilgi duyuyorum. Örneğin bilgisayara ilgim oldukça büyük. Kimyayı Torpil bombalara merakım olduğu için seviyorum. Jetlere ilgim büyük olduğu için hep uçak ypmak ve tasarlamak istemişimdir. Yani kısacası maymun iştahlıyım. Fizik ve Kimya derslerim iyidir. Bu derdimi o hocalarada anlattım. Bana fizik mühendisliğini öneriyorlar siz ne düşünüyorsunuz?

Burada her türlü meslek erbabı mevcut. Yetkin öğretmelerimizin haricinde. Her türlü meslek hakkında bilgi alabilmek için İnploid'in arama fonksiyonunu kullanın, bulamadığınız ve ilginizi çeken meslekleri de teker teker sorun. Mutlaka o mesleklerin erbabı çıkıp size eğitimini, imkanlarını, avantaj ve dezavantajlarını anlatacaktır.
Mesela Fizik Mühendisliği:
Ya da benim konum İnşaat Mühendisliği:
Aslında soru sormadan önce onu bir aramalısınız. Bazı sorular çok soruldu ve onları yanıtlamaktan yorulduk ama bu aynı zamanda o soruların yanıtlarının bolca mevcut olduğu anlamına geliyor.

Başarılar hem seçiminizde hem de öğrenim hayatınızda.
  • Paylaş
linkedin.com sitesindeki meslek erbabı kişileri araştırarak yardım alabilirsin.
  • Paylaş
1
Okulunun rehberlik öğretmenini düşünebilirsin ama eğer istemiyorsan internet de buna yardımcı bir sürü yer mevcut. Bu sitede de bir çok alanda çalışan kişiler var onlara mesaj atarak bilgi alabilirsin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

344 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt