Bilmek istediğin her şeye ulaş

Metafizik dünyaya inanır mısınız? Bu konu hakkındaki görüşünüz nedir?

Metafizik ya da fizik ötesi 5 duyu haricinde açıklama gerektiren olayların varlığına inanç sistemidir. Yalnız metafiziğe inanmak dini anlamda inançlı olmak anlamında değildir. Satanist biri de metafizik aleme inanır ve kendince şeytanlarla irtibata geçer- geçme yöntemleri arar vesaire...
Metafizik alemin var olup olmadığı tartışması bunu felsefeye konu olarak kazandırmıştır ve felsefenin dalı olmuştur esasen.
Benim görüşüm ise; evrendeki bazı olayların materyalist düşünce yapısı ile açıklanamadığı bir gerçek. En basitinden beden fizikse ruh metafiziktir ve ruhsal problemlerimiz, auramız, çakralarımız, kosmostaki tüm canlılarla bir bağlantımızın olması, hepimizin birbirimizi etkilediği varsayımları, rüyalarımız, vs metafizik dışında ne ile açıklanır bilemiyorum. 
Cinler alemi, melekler alemi, ruhlar alemi gibi metafizik dalına giren diğer varlıklara gelince, bu kainat sadece insanlık alemi için fazlasıyla büyük geliyor bana.
  • Paylaş
değerli dostum metafizik denilen şey herhangibir dünya değildir .Sadece bir düşünce sistemidir yani Hayatı algılama ve yorumlama biçimidir.Bazı filozoflar bu yöntemi benimsemiş ve oldukça da kalabalık bir kitle onları benimsemiştir.Aristo bunlardan biridir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

429 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları