Bilmek istediğin her şeye ulaş

Metal müzik seven insanların hepsi sert ve agresif insanlar mıdır?

Evet sert ve agresiftirler ama sisteme karşı, savaşlara karşı, bunları yapan kurum ve kişilere karşı böyledirler. Bu sisteme kim karşı değil ki?
 • Paylaş
Soru sorulalı çok uzun süre olmuş ama yine de cevap vermek isterim :)) Ben lise 1'e kadar metal müzik denen şeyden haberim bile yoktu cevrem ve arkadaş ortamım sağolsun. Liseye başladığım zaman yanımdaki kızın garip bişeyler dinlediğini sürekli duyuyordum. Bir ara sırf meraktan netten Metallica'nın Die Die My Darling'ini açtım ve lise 1'e kadar pop müzik dinleyen ben bir anda resmen aşık oldum. Bence sertlikle agresiflikle veya herhangi ruhsal bir çöküntüyle alakası yok zevk ve kulak meselesi ama şunu diyebilirim ki; metal müzik dinleyen ve gercekten anlayan müziğe aşık olur.

Metal Müzik
 • Paylaş
Heavy metal ve rock müziğin imajı genellikle sert ve asi olsa da, aslında araştırmacılar bu müzik tarzından hoşlanan insanların o kadar da asi yapılı olmadıkları görüşünde. Araştırmacılara göre bu tür müzikten hoşlananlar genellikle yaratıcı, içe dönük yapılı, özgüvenleri zayıf ve duygusal sorunları olan kişilerden oluşmakta. Sorunlarını gizlemek için sert ve agresif görünmek isterler. Ama aslında bu kişilerin kalbi sevgi ile doludur. Bunu belli etmek istemezler çünkü bu dünyada yaşamak için güzel bir sebepleri yoktur.
 • Paylaş
Evet hepsi çok sert ve agresif insanlardır. O yüzden hiçbir metalciyi giyiminden kuşamından dinlediği müzikten dolayı yargılamayın, maazallah saplar bıçağı. Hele bir de Black Metal dediğimiz bir metal türü vardır ki, amman amman. Dinleyicileri genellikle kedi kesen tiplerdir.

Not: (!) işaretini kullanarak yazdığınız şeyde ironi yaptığınızı belirtebilirsiniz, lakin bu yazdıklarımda nereye nasıl koyacağımı bilemedim, çünkü her bir yeri ironi sayın metalhead kardeşlerim :)
 • Paylaş
7

Ece Naz Sonat, Bu kadar net bir genelleme yapıp nasıl insanları yargılıyorsunuz anlayamadım. Yazdıklarınız ağır hakaret içeriyor farkında mısınız?

Hakan Köse, Bence ironi yaptı ama ünlem işaretini her cümlenin sonuna koymak istemedi.

Brutal Code, ironi yaptığımı zaten yazmıştım. Ya siz yazdığımın tamamını okumadan beni nasıl yargılıyorsunuz? :)
Aslına bakarsanız "metalciler şöyle mi metalciler bölye mi adamları"ndan haz etmediğim için ve 10 seneyi aşkın süredir bir metal tutkunu olduğum için ve de kendim brutal vokal olarak metal müzik icra ettiğim için böyle bir şey yazdım.

Brutal Code, Neyse ki @hakank beni anlamış :)

Ece Naz Sonat, Şimdi oldu.
:)

Brutal Code, Gerek kullanıcı adımdan, gerekse profilime metal müziği yazmamdan dolayı aslında her bir yerinde ironi vardı bu cevabımın, ama beceremedim demek ki. Yanlış anlaşıldığım için çok kötü oldum şu an :/

Ece Naz Sonat, Hiç bakmamıştım :) Komik oldu ama şimdi :)

Müzik türlerine göre insanları sınıflandırmayı çok yanlış buluyorum. Metalciler şöyle olur, popçular böyle olur. Müzik tarzının yaşam tarzını etkilediği de doğru ama kişilik denen şeyi müzik tarzına göre tahmin etmek imkansız. Pop dinleyen kişiler de sert ve agresif olabilir, rap dinleyenler de. İnsanlar dinledikleri müziğe göre yargılanmamalı.
 • Paylaş
Tamamen değilse bile bir yerlerinde vardır herhalde özgürlükçü bir yan ve isyan iç güdüsü.Sonuçta insanlar yaşam tarzının ve yaşadığı hayatın bir yansıması olarak müzik dinliyor.Hele ki bu metal müzik ise durum daha da keskin çizgilerle ayrılmış durumda ya çok seversiniz ya hiç sevmezsiniz.Belki sert ve agresif değil hepsi ama genel insan kalıplarından biraz farklı oldukları da kesin..
 • Paylaş
1

Turan Karatuğ, Sana bu konuda pek katılmıyorum. Kendimden örnek verecek olursam metal müziği kesinlikle çok seviyorum diyemem. Türün içinde aşırı seçiciyim. Fazla sert olanları sevmiyorum. Böyle bir keskinlikten bahsedemeyiz.

Metal seven herkes agresif değildir. smooth jazz seven herkes de gay değildir. Ama metalin kendisi kisvesi altında imajını seven adam uzun saçlı, hoyrat, bıçkın, asi falan olmaya özen gösterir. Arabeskin karamsarlığını seven adam depresyoncu olur. Bunlar böyle şeylerdir...
 • Paylaş

çok sertim ve tahmin ettiğinizden çok agresifim..

 • Paylaş
Takside, kuliste, tuvalette, uçakta, otelde, evde, asansörde, bahçede, ormanda, çadırda aklınıza gelebilecek heryerde sevişme eğilimi gösteren bunun altında fuck the system gibi sert ve anarşik bir yapısi vardır metalin neden bu durum alenen ortadayken pop, rap gibi kiyaslarla metal kültürü yumuşak hale sokulur ki? 80 ve 90 ların metal müziği serttir ve dinleyicileri de sistemle sorunlu sert insanlardır, dış görünüşleri gibi içleri de karmaşıktır ve her biri kendine özeldir dünya görüşü olarak, çoğunluğa gürültü gelen müzikten hoşlanan insanların yumuşak pembe insanlar olmasıni beklemek te saflıktir ya da fazla iyi niyetlidir. Metal sert ve tahrik edici bir müzik türüdür, erkeği de kadını da o sert ruhu taşır
 • Paylaş
Metal müzik dinleyen kesim kesinlikle sözleri önplanda tutmaz, aksine tempo ve melodi önplandadır. Bu yüzden dinleyen kesim konusunda kesin birşey söylenemez bence.
 • Paylaş
Aksine metal müzik dinleyen insan hayatın her saniyesinden haz alabilen insanlardır. Çok iyi tespit yapabilen insanlardır. Agresif değil düşüncelidir , planlıdır. Ancak çok fazla şeyi dert eder ve mutlu olmak ona göre zordur. Kibirli değildir ve metal dinleyen insanların geneli çok zeki insanlardır. Pop vb. dinleyenede SÖZDE saygım var ama hepsi benim gözümde salak ve tekdüze insanlardır. Hep dıptısçıktıs dinleyerek biyere varamazsınız. Bir Metallica bir System of a Down dinlememiş insanla konuşmak bile zevksiz... Benim müzik konusunda saygımı kazanmış kişiler ya rock ya türkü ya jazz ya klasik müzik ya da rap dinleyen insanlardır.
 • Paylaş
Yok bence değillerdir. Giyim veya yaşam tarzı metalciliği benimsemiş kişilerin görünüşü bizi yanıltmamalı. Ama ortak özellikleri biraz asilik ve rahat olmaları diye düşünüyorum. Tabi asiliği çok abartanlar olmuyor değil. Onlar da müziğe kendilerini çok kaptırdığı için öyle durumlar oluyor sanki.
 • Paylaş
Dinlediğin müzik türüne göre tribe girersin bu bir gerçek.Aslında kişiliğin nasılsa sende kişiliğine en uygun müzik tarzını benimsersin,hal ve davranışların müziğe göre şekillenmez,bir yerde sen öyle olduğun için o müzik türünü dinlersin.Misal ben hayatta renkli giyinemem ve bolda giyinemem.genelde agresif,isyankar ama iyi huylu biriyim denebilir ve metal müzik ve ya türevleri benim içim biçilmiş kaftandır çünkü beni iyi yansıtır.
 • Paylaş
Metal müzik kulağa hoş gelen bir müziktir bence metalciler de isyankardırlar
 • Paylaş
Öncelikle "hangi metal" sorusunu sormak lazım. Onlarca metal müzik çeşidi var ve hepsi birbirinden çok farklı.
 • Paylaş
Aslında metal müziğin türüne bağlı death metal ilk çıktığı zamandan itibaren nefret ilkesini temel alır fakat metal müziğin 20'nin üzerinde freaksiyonu olduğu için kesin bir cevap vermek imkansız
 • Paylaş
Evet, hatta agresifliklerini dışa vurabilmek için satanizme eğilimlidirler, kedi keserler. (!)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3565 Görüntülenme22 Takipçi18 Yanıt

Konu Başlıkları

Eş Anlamlı Soru Ekle

 • Metal müzik dinleyenler agresif midir?