Bilmek istediğin her şeye ulaş

Metamfetamin insanlara nasıl zararlar verir?

Metamfetamin tansiyonu ve vücut ısısını yükseltir,ishal,bulantı ve kusmaya sebep olur.Beyin kimyasını bozar ve kişinin depresyona eğilimini arttırır.Halüsinasyon gördürür ve kullanan kişiyi günlerce uyumadan ayakta tutabilir.İştahı azaltır.Devamlı kullananlarda anksiyete,konfüzyon,uykusuzluk gibi rahatsızlıklar görülür.Aşırı doz alındığında vücut ısısı inanılmaz derecede yükselir ve ölüme sebep olur.
  • Paylaş
5

Bert, amphetamine ile bir bağlantısı var mı?

Ece Naz Sonat, İkisi de merkezi sinir sistemi uyarıcısıdır ve etkileri benzerdir.Ama metamfetamin amfetamine göre daha fazla bağımlılık yapar ve daha tehlikelidir.Amfetaminden sentezlenerek elde edilmiştir.

Bert, biraz araştırdım amphetamine ile aynı yapıya sahipmiş ama anladığım kadarı ile daha çok uyuşturucu etkisi var. bir ara içinde amphetamine bulunan ritalin bulmaya çalışmıştım ama malesef elde edemedim. kırmızı reçete ile satıyorlar ve devlet kontrolünde veriyorlar.

Bert, bu arada yanlış anlaşılmasın uyuşturucu bağımlısı ve ya hiperaktif değilim. sadece ders çalışmak için arıyordum :)

Şaman, Methamphetamin kesinlikle bir uyuşturucu değildir. Halusinatif bir uyarıcıdır. Amfetaminden kat kat güçlüdür. Az miktarlarda kullanıldığında (50-75mg mesela) herhangi bir halusinatif etkisi olmaz, yaptığınız her işe daha iyi konsantre olabilmenizi sağlar. Ayrıca keyif de vericidir, yaptığınız her şeyden daha fazla keyif alırsınız. Etkisi tek line'dan sonra bile 4 günde azalarak yok olur. Haftada sadece bir line bile alsanız bir kaç haftada bağımlılık yapar. Çok zorda kaldığınız durumda ayda ya da dönemde bir iki kez kullanırsanız problem yaratmaz. Uzun süreli kullanımda kemiklerdeki kalsiyum erir ve dişler önce şeffaflaşır sonra dökülür. Eklemler bol bol ağrır, ilikleriniz ve beyniniz kristalleşiyormuş gibi hissedersiniz ve yukarıdaki psikolojik etkiler ortaya çıkar.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2351 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Metamfetamin'in vücuda etkisi nedir?