Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mevcut eğitim sisteminin, insanı bir robot haline getirip, var olan tüm insani özelliklerin bireye unutturulması olarak görüyor musunuz?

Sosyalleşmenin, arkadaşlar edinmenin ilk adımları çoğunlukla okullarda atılır. "Mevcut eğitim sistemindeki" okullarda bile birlikte vakit geçirdiğiniz insanlardan çok fazla şey öğrenirsiniz. Sadece bu yönü ile bile mevcut veya herhangi bir eğitim sisteminin insanı bir robot haline getirmediğini gösterir.
  • Paylaş
Ezberci bir eğitim sistemi insani duyguların eksikliğinin sebebi olarak gösterilemez. Düşünmek ve öğrendiklerinle kendini geliştirmek zor iştir. Bunun için küçük yaşta kitap okunmalıdır.
  • Paylaş
Hayır görmüyorum. Eğitiminizi iyi kurumlarda alırsanız düşünmeyi öğrenirsiniz.
  • Paylaş
1

Ersin Can, Belleği doldurmak değil.Eğitim kafayı geliştirmek demektir. günumuz kapital düzenine hizmet eden eğitim kurumlarında onceligin iyi bir insan yetiştirmesi olması gerekirken,maalesef tek derdi insan denen varlığı robotlaştırıp kapital duzenın bır dişlisi haline getirmektir.Siz cidden suan gunumuzde mezun olan ogrencılerın insanlık kalıtesinden memnun musunuz?

Hocam aslında sistem robot yetistirmekdeğil aktif öğrenci yetistirmek istiyor. Program bu yönde fakat kalıp eskisistemden öğretmenlerimizi kurtaramıyoruz. Ne yaparsak yapalım geleneksel kalıyorlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

99 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları