Bilmek istediğin her şeye ulaş

Meyve ve sebzeler kabuklarıyla mı yoksa kabukları soyularak mı yenmelidir?

Özellikle meyvelerin asıl faydalı kısmı genelde kabuklarındaymış. Limon için mutlaka şöyle bir öneri sunuyor uzmanlar..Limonu olduğu gibi buzluğa koyun, donsun sonra çıkarıp rendeleyerek kullanın..Bu şekilde hem içindeki suyu hem de kabuğunu tümden kullanmış olursunuz..
  • Paylaş
Millet olarak hiç adetimiz değildir meyveleri kabukları ile tüketmek ancak uzmanlar, bu adetimizi değiştirmemizi, meyveleri kabukları ile tüketmemizi, direk kabuklu olarak tüketemiyorsak ta meyvelerin kabuklarını ezip

içeceklerimizi atmamızı ya da fıstık ezmesine batırıp yememizi önermekteler. Sağlığa gerçekten faydası dokunan tam bir şifa deposu olan meyve kabuklarının hiçbir işe yaramayacağını düşünerek kesinlikle kaldırıp çöpe atmamalıyız.

  • Paylaş
Meyvelerin kabuklarında daha çok bulunan lifler başta bağırsak kanseri ve mide rahatsızlıklarına çok iyi gelir ve kolesterol artışını önler.Bu nedenle meyvelerin kabuklarıyla yenmesi daha faydalıdır.Ama mide ve bağırsak problemi olanların meyveleri kabuklarıyla tüketmeden önce doktorlarına danışmaları gerekir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

935 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt