Bilmek istediğin her şeye ulaş

Meyve ve sebzelerin organik olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Öncelikle meyve kurtlanırsa bu organiktir başka bir yolu zordur fakat belirli özellikler olur hormonlu meyve ve sebzelerin örnek verecek olursak:Çekirdeksiz domates,süngerimsi patlıcan ve aşırı büyük biber ve etli ve buna benzer meyve ve sebzeler doğalından farklıysa hormonludurlar.
  • Paylaş
Meyve ve sebzesine göre farklı özellikler gösterebiliyor hormon. Örneğin;

Domates; ucunda sivri memeler oluşmuş ve domatesin şekli bozulmuş ise, kestiğimizde içi boş ise, ve kestiğimizde ortasında beyaz bir tabaka var ise ve o domatese has güzel kokusu hiç yok ise çekirdeklerini ektiğinde meyve vermiyor ise bariz hormonludur.

Salatalık; yine domates gibi salatalıkta da şekilsizlik vardır. Sebzenin içi sünger gibi ve koftur. Lezzetsiz ve kokusuzdur. Hatta eve getirdiğinizde buzdolabının içinde bile bir kaç saatte kendiliğinden büyüdüğünü görebilirsiniz bazen.

Karpuz; karpuzda çekirdek yerleri boştur nişasta kokusu vardır, bazen unsu bir görüntü bazen et gibi bir kıvam bazende kabak ile aşıladıkları için bal kabağı kadar sert ve kalın kabuğa ve içe sahiptir.. vb

En çok görüntü bozukluğundan ve lezzetsizliğinden anlaşılıyor bence. Çünkü her meyve ve sebzenin kendine has o güzel tat verici kokusu hormon sonunda hiç kalmıyor.
  • Paylaş
1

Tuğba *han, Zaten organik bir ürün bulmak neredeyse imkansız çünkü ekim yapılan yerin 100 km yakınında bir asfalt yol geçiyor ise , bu tarım ürünlerinin organik olmasını engelliyor neyazık ki.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1113 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt