Bilmek istediğin her şeye ulaş

Meyvesinden elde ettiğim domates tohumları ile bahar ayında saksılara ektiğim domates, aynı dalın dibinden yaprak vermeye başladı. Bu normal mi? Kış aylarında evde ürün almak mümkün müdür? Neler yapılabilir?

Evin icinde klima ya da soba varsa sera etkisi yapmış olabilir. Evde yetiştirmek mümkün fakat güneşe ihtiyacı var ve kışın da güneş yok malesef :) .Bitkiler için yapay ışık kullanabilirsiniz ayrıca Isı 10º C'nin altına düşmediği ve ortalama 20-25º C derecedeki ortam ısısı, iyi bir güneşlenme ve bol besinli bahçe toprağı ve bol organik gübreli geniş bir saksı sizi amacınıza ulaştıracaktır.

  • Paylaş
Kış döneminde sebze olarak tabir edilen bitkiler için Antalya'da bugün yapılan bitkinin istediği sıcaklığı/ortamı suni olarak yaratmak. Bu ortam yaz mevsimine ne kadar yakın ise seradan alınan ürün başarısı da o oranda olmaktadır. Özellikle sera ve balkon ortamında çok ilginç deneyimler olabilmekte ve bunu azimle başaran insanlar gördüm. Tohum ve fidenin toprakla buluşması çok keyiflidir. Bir arkadaşımın ofis balkonu reyhanlarla dolu. Nefis kokusu tüm ofisi kaplıyor. Bilgilerinize. S:)G:)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

762 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt