Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mezoterapi nasıl bir işlemdir? Selülitlerin tamamen giderilmesi mümkün müdür?

Mezoterapi işlemi ; ağrı veya hastalıkları, vücutta bulundukları yere lokal olarak uygulanan mikro enjeksiyonlar yoluyla kontrol altına alan ya da tedavi eden bir tıbbi uygulamadır. Cildin mezoderm tabakasına uygulandığı için bu ismi almıştır.

Sistemik yolla alınan ilaçlar kan yoluyla tüm vücuda yayılabildiği için hastalıkla ilgisi olmayan ancak o ilaçtan etkilenebilen diğer organ ya da dokularımızı da etkileyecektir. Ancak mezoreterapi lokal tedavi sağlar. Daha etkili olacaktır. Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan mezoterapi teknik olarak, dolaşım düzenleyicidir. Selülitte bir dolaşım bozukluğunu sonucu oluşan görüntüdür. Görselliğin dışında bu açıdan da düşünmek gereklidir.

Selülit tedavisinde banyoda masaj yapın derler. Bunun sebebi kan akımını artırmaktır. Mezoterapi kan akımını artırıp dolaşım bozukluğu giderir böylece görüntüde kaybolur. Enjekte edilen ilaç sayesinde, orta derinin üzerine hapsolmuş ve vücut tarafından kullanılamayan yağ hücreleri, serbestleşip dolaşıma katılır. Selülitli olan her bölgeye uygulanabilir.

Selülitlerin yoğunluğuna ve uyguladığı diyet programına göre seansların süresi daha da uzar.

Selülit

Mezoterapinin kullanım alanları: Selülit, saç dökülmesi , ergenlik ve hamilelikte oluşan çatlaklar, yüz gençleştirme, yara İzleri
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

168 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt