Bilmek istediğin her şeye ulaş

M.H.P. (Milliyetçi Hareket Partisi) genel başkanı ve üst düzey yönetimin istifası için savrulan kaset tehditleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

internethaber.com/...izli-finansor-34774...  o kirli sitenin finasörü bu adammış . daha fazla söze gerek varmı? akp meclis üyesi ve miletvekili aday adayı bu beyefendi.
 • Paylaş
birilerin eli olduğu belli, ama sonuçta eğer doğru ise bir daha yüzlerini görmemek lazım mecliste kişilerin...
 • Paylaş
düşündüğüm şu o adamın en adi en kötü kasetini bile çıkarsalar inadına oyumu ona vereceğim
 • Paylaş

madem devlet yönetimine talip oluyorsun, siyaset yapıyorsun özel hayatına dikkat edeceksin bir ekmek alırken bile parasını tam verdim mi diye ince düşüneceksin, fakat kimsenin özel hayatı bu şekilde deşifre edilemez insan onuru ayak altına alınamaz bu kasetler tamamen komplodur kürt açılımı ve apoyla yeni anayasa yapılma çabalarının ilk adımıdır

 • Paylaş
Gerçekler acıdır...
 • Paylaş
evet acıdır gerçekler, en az ahlaksızlık kadar acıdır gerçekler. "elin uçkurunu takip edenler,kendi uçkurunu açan eli göremezler"  :)  ata sözü gib oldu walla. şşş kullanırken yazın adımı .. hava atak acık :)
 • Paylaş
Bana en çok chp'nin işine yarar gibi geldi. mhp güç kaybediyor, suç akp'ye atılıyor, ve chp bu konuda konuşuyor. chp, kaset ile birlikte kendi başkanına darbe yapmıştır benim gözümde, alaşağı etmiştir. Deniz Baykal en kısa zamanda partinin başına dönmelidir. aynı şekilde mhp eskiden uzaklaştırdığı gerçek ülkücüleri ve gitrdiği soytarıları iyi görmelidir. 9 ışıklarına göre hareket etmeliler...
 • Paylaş
baykala dönsün diyosun da mhp li istifa eden 10 kişiye niye dönsün demiyosun? onlarada aynı ahlaksız tuzak kuruldu.
 • Paylaş
Mhp çizgisine dönüyor onun için demiyorum. Mhp'nin bulunması gereken yer burası değildi. Dikkat edersen 9 ışık dedim. O ışıkların çoğu sönmüş durumda. Chp ise zaten çizgisinde değildi, iyice uzaklaşıyor...
 • Paylaş
"Mhp çizgisine dönüyor onun için demiyorum" demişsin demek ki mhp çizgisinde değil hala... "Chp ise zaten çizgisinde değildi, iyice uzaklaşıyor" demişsin deme ki chp de çizgisinde değil.. eee ikiside çizgisinde değils, şartları eşit. bir kez daha soruyorum neden mhp'liler baykal gibi geri dönemesin? çizgi ile alakalı bu kıstasın tutarsız arkadaşım başka kıstasların var mı?
 • Paylaş
Yazdığım çok açık farklı bir şey mi anlıyorsun? Mhp'den gitmesi gerekenler gidiyor. Yok çok başka şeyler anlıyorsan inan bu benim sorunum değil. Biraz araştırma yaparsan, Mhp tabanında gidenlerden dolayı sevinen insan sayısı pek az değil, hatta partinin içerisinde de genel olarak memnuniyet olduğunu söyleyebilirim. Mhp'nin asıl olması gereken çizgi Bbp'ye yakın bir çizgidir. Bu seçimde olmasa bile bir dahaki dönemde iyiden iyiye kayacağı, kayması gereken çizgi budur. Chp'ye gelince, zamanında Ecevit'in neden partiden uzaklaştığı bellidir. Chp'nin zaten olmadığı çizgi oradan bu zamana süregelen çizgidir. Ancak Deniz Baykal'dan sonra, zamanında Akp'yi bölücülükle suçladığı bir konuda daha aşırı yorumlar yapabiliyorlar. Zaten olmadığı çizgiden uzaklaşmak budur. Hakkari'deki miting çok iyi incelenmelidir.
 • Paylaş
chp ne kazabilir ki ? onun başına da aynı şey geldi,onlar da bu krizi yaşadı ve başına kılıçdaroğlu gibi beceriksiz biri geldi. gelen gideni arattı :) 
 • Paylaş
1

Abcd Efgh, eğer kaset skandalı ile Mhp oy kaybedecek olursa büyük çoğunluğunun Chp'ye kayacağını düşündüğüm için söyledim. Kılıçdaroğlu, başarılı bir lider ve siyasetçi değil bana göre fakat arkasında kimler varsa ilginç şeyler dönüyor.

liassian. işte bak şimdi tam oldu duymak istediğim buydu. açık açık duymak istedim. bu adamlar gitmesi gerekenler listesinde peki sebep ne? ahlak zaafiyetleri ( kamuoyunun bildiği kadar ile) büyük deprem de bayındırlıktaki yolsuzluklar nedeni ile yüce divan da yargılanıp mahkum olan koray aydın neden geri geldi mhp ye hani çizgi, hani 9 ışık hani ahlak? bu koray aydın sözkonusu olunca neden değinilmiyor 9 ışık felsefesine.

akp nin de chp ninde zaten çizgileri belli kürt sorunu konusunda bülent arınç bile her ne hikmetse 2 oy fazla alacağım diye birden bire kürtçe şakımaya başladı, düne kadar kürt olduğunu bile bilmediğimiz ve bu bilgiye ihtiyaç duymadığımız akp li bakanlar birden kürt kimliklerini ön plana çıkararak mitingler yapmaya başladı 2002 2007 seçimlerinde akp'liller kürtçe konuşarak mı oy topladılar da birden bu olaya sarıldılar.

hakkari mitinginin incelenek bi yanı yok siyasetçilerin hepsi 2 oy fazla alacağım diye artık herşeyi mübah görüyor. başbakanın hakkkari mitinginde bir tane hakkarili varmıydı?. gördük hepsi bindirilmiş kıtalardı​. kepenkler kapatıldı devlet protesto edildi adeta. bence chp nin hakkari mitinginden önce incelenmesi gereken başbakanın yaptığı hakkari mitingidir.

yakında başbakan diyarbakıra gidecek, orada onu dağ gibi çöp yığınları ile diyarbakırlı olmayan bindirilmiş kıtalardan oluşan bir topluluk karşılayacak ve miting yapılacak. bu çok belli ​çünkü önceki yıllarda da aynısı oldu. biliyormusunuz 15 haziranda yüksekovada halk devleti protesto etme denemesi yapacak bir çeşit isyanın pilot bölgesi olarak hiç kimse devletin resmi dairelerine gitmeyecek ve devletin koyduğu toplumsal kuralları tanımayacak mesela elektirk faturalarını artık ödemeyecekler, su telefon ona keza. mesela ivcralar çalışmayacak mesela nufus işlerine gitmeyecekler. mesela mesela mesela ....

yani sözün özü aziz dostum kürtüyle türküyle lazı çerkesiy le hepimiz hak etmediğimiz kadar seviyesiz yönetiliyoruz oylarımızı çaresizlikten dolayı kötünü iyisine veriyoruz. 74 milyona yazık oluyor tıpkı o iğrenç kaset tezgahındaki kadınlara ve görüntüye giren çocuğa yazık olduğu gibi.
 • Paylaş
2

Abcd Efgh, Şunu gerçekten ne düşündüğünü merak ettiğim için sormak istedim. 74 milyona yazık oluyor demişsin. Bunun sorumlusu olarak kimi görüyorsun?

Hakan, kimi görmüyorum ki. ararsam her devrin bir suçlusunu bulmak çok mükün ama bence asıl suçlu gene 74 milyonun sandığa etki eden çoğunluktur fikrene gelenlerdenim son tahlilde. toplumlar hak ettiği şekilde yönetilir.

Öncelikle şunu söyleyeyim ki yazdığının hemen hemen tamamının doğru olduğunu söyleyebilirim. Chp'nin mitinginin incelenmesi gerek derken bir tane Türk bayrağının olmaması ne demek? az önce Kılıçdaroğlu'nu Haberturk'te izliyorum ve niye bayrak yoktu sorusuna şöyle cevap veriyor ; " bizim çoğu mitingimizde bayrak yok. parti amblemleri ile geliyorlar...". Bu gerçekten komik. Mhp'nin yeni çizgisi derken çok doğru yolda gibi bir yaklaşımım yok. Zaten söylediğim şu; bu seçimde olmasa da bir dahaki dönemde Bbp'sine yakın bir çizgiye geçmek zorunda. Şunu da ekleyeyim o zaman, Devlet Bahçeli de partiden gidecek diye düşünüyorum. Evet o kasette geçen şeyleri okudum. Aslına bakarsan tüylerim diken diken de oldu. Ama o kasetler çıkmadan önce de olması gerekenin bu olduğunu düşünüyordum. Ki kasetleri olmayanlar da olsa birçoğunun gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Akp'nin yaptıkları zaten ortada. Herkesin kabul edeceği doğru işlere rağmen genel olarak başarılı olduğu söylenemez, ki olan şeylerin kokusu ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacaktır. Sonuna eklemek zorunda hissettim yazdıklarından dolayı, ben mhp chp ya da akp li falan değilim, hatta partili bile değilim. benim tek isteğim, bu milletin bir arada başı dik yaşaması. şunu iyi biliyorum ki siyasi kaygılarla olacak iş değil bu...
 • Paylaş
Şurada bir eksiklik oldu, ayrıca Mhp'deki 9 ışık kavramını asıl savunan kesim, partinin tabanında gerçekten milliyetçi ve artık birşeylerin düzelmesini isteyenlerdir, ki birçoğu artık Ülkü ocaklarına bile gitmemekte, yeni oluşumlar içerisine girmektedir. İşte onlar, o partiyi gereken düşünce yapısı içerisine oturtacaklar diye umut ediyorum. Çünkü her ne kadar bu partileri sevmesem, eleştirsem, yerden yere de vursam, sonuçta ülkeyi yönetecek olanlar onlardır ve hepsinin olabildiğince iyi olmasını istiyorum...
 • Paylaş
belki çok ütopik gelecek ama ben aslında başımda bir hükümet istemiyorum oy kullanmak ve gel beni yönet sana bu yetkiyi verdim de demek istemiyorum ben şöyle bir ülke istiyorum ( hatta dünya) . Ekonomi biliminde mükemmel insan profili vardır buna da rasyonel insan denir. olduğu varsayılan bu insan asla yanlış hareket etmez (önceki, günümüzdeki ve gelecekteki ahlaki değerler dahil) , satın alacağı malı hep değerinden alır ve satar. geçim kaygısı yoktur çünkü piyasadaki herkes rasyoneldir ve doğal denge  gereği gelir her zaman gidere eşitlenir makro ölçekte. işte gerek siyasal, gerek ekonomik, gerekse duygusal anlamda rasyonel insanlardan oluşan mükemmel toplum elbetteki bir hükümetsiz yaşayabilecektir. ( hükümetsizlikten kastım rasyonel olan insanın hayatı boyunca yönetici hükümetle olan muhataplığının olmaması veyya en az olmasıdır.) 

diğer bir deyişle hak ölçüsünün maddi, manevi unsurlarının diğer bireylierin maddi ve manevi unusurları ile eşit olmasını istediğim bir ülke istiyorum.  bu mümkün mü? değil tabiki çünkü "it" adını verdiğim bir nefis taşıyoruz ve maalesef doymak bilmeyen bir it bu. bunun çözümüde gene mükemmellerin birleşiminde yatıyor benim projeksiyonuma  göre; sadece gözleri gözüken örtünmüş bir kadın ile çıplak bir kadın aynı ortam da birbirlerini giyinme ölçüsü üzerinden değerlendirmemeli. bu kadar uç iki insan bile karşısında sadece onu tercih etmiş bir insan görmeli, saygı dahil ikisi de biribirinin giyimi hakkında birşey hissetmemeli ve yargılamamalı. ama ne mümkün nefis burda devreye giriyor işte çıplak bir kadının sokakta gezebilmesi mümkün değil, kaldı ki ülkesine göre çok örtünmüş kadın da sorun yaşıyor, misal arabistanda müslüman kadınlar araç kullanamaz.. ölecek kadar hasta olsanız bir erkekle (akrabadan) hastaneye gidebilirsiniz. halbuki rasyonel insan ne bu iki kadının giysisine bakar ne de ilgilenir. o gün yapacağı işleri ( okul, iş, ibadet, ticaret, soyal etkinlikler v.b. ) en verimli şekilde yapıp hayatını devam ettirir.
ne biat eder ne de kendisine biat edilmesini ister.

nereden nereye getirdim ben konuyu yahu :) düşün bak ne kadar kızgınım ki olup bitenlere, olmayacak bir dünya anlatıyorum insanlara :)​
 • Paylaş
2

Abcd Efgh, konuyu başka bir yere taşıyarak daha fazla konuşabiliriz. Ama gerçekten buradaki konu çok farklı yerlere taştı. Fikirlerin ilginç ve temel anlamda her aklı başında insanın istediği gerçekten çok çok ütopik fikirler. İşte benim de rasyonel olmaya çalışırken, tüm dünyanın ki diğer ülkelerin Türkiye'den farklı olduğunu düşünmüyorum bu çeşmekeşliğinde eldeki doğrularla ilerlemesini istiyorum. Başka bir yerde ve ileriki bir zamanda (finallerim var :) ) mutlaka başkalarının da katıldığı bir tartışma olmasını çok isterim. Yazdığına söyleyecek çok şeyim var.

Hakan, muahkka çok şey vardır söylenecek çünkü hepsi hayal atmasyon :)

Konuyla ilgili bir röportaj var; isteyen okuyabilir...
haber.mynet.com/.../573420
 • Paylaş

çakma bir röpotaj.. katil olan bir gazetecinin ayna karşısında kendisiyle röpotaj yapıp, katille röportaj yaptım demesiyle aynı şey... hedef saptırmaya akp ye yalakalık yapılamaya çalışılıyor. ülkücülük derdi varsa bu adamların seçimlerden sonra çıkıp ortaya mücadelerini sürdürmeleri gerekir di. hala bu işi yapanları ahlaksız ve yandaş olarak değerlendiriyorum.

 • Paylaş
Seçimlerden sonrayı bekleyelim. Yandaşlığını falan bilmem, ben dengelerin oluşmasından yanayım. Eğer sistem değişmeyecekse dengeli olsun istiyorum ki bu da muhalefet partilerinin sağlam temeller üzerinden siyaset yapmasıyla gerçekleşir. Dediğim gibi seçimlerden sonra bir şeyler netlik kazanır...
 • Paylaş
evet doğrusu seçimlerin bitmesi. sonrasında şahinler mi, güvercinler mi gelir o zaman belli olur. sınavda başarılar. :)
 • Paylaş
1
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1960 Görüntülenme9 Takipçi20 Yanıt